Windows Phone'u ilk kez kopyaladılar

Birkaç yıl önce bu telefona "iyi" diyebilirdik ama bugün onu ilginç kılan, sadece işletim sistemi...

  • Berk Toparlak
Windows Phone'u ilk kez kopyaladılar

Genelde alışık olduğumuz Android veya iOS cihazlarından ziyade bu sefer kopyalanan Windows Phone oldu. Hintli telefon üreticisi Lemon Mobiles, Windows Phone'un çakması olanişletim sistemi ile donatılmış Lemon T109'u piyasaya sundu. Tabii ki cihazdaki işletim sistemi Windows Phone değil; ama görünüm açısından bir hayli "esinlenildiği" kesin!

Lemon Dual SIM Mobile T109 "müthiş" özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihaz 3,4 inç "yüksek çözünürlüklü" HVGA ekranı, 1,200 mAH pili ve 1,3 megapiksel "arka" kamerasıyla oldukça donanımlı görünüyor; tabi birkaç yıl öncesine göre... Ayrıca cihaza ismini veren çift sim kart özelliğinden bahsetmemek olmaz.

Bir adet hediye kol saati ve 4 GB microSD kartla gelen bu "son teknoloji" cep telofonu 2,999 rupi, yani 55 dolardan satılıyor. Belki de Lemon Phone'un vaad ettiği en olumlu şey, Microsoft için işlerin yolunda gittiğini göstermesi. Zira pazar payı diğer işletim sistemlerine göre bir hayli düşük olan Windows Phone, ilk kez taklit edilmiş oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Doğrudan htcnin birinci nesil wp lerinden esinlenmişler

Büyük ihtimal Microsoft yapılmasını istemiştir bunun..

@30 Kas 2012 22:45 Katiliyorum, herkesin piskeviti var benim niye yok anne deyip yaptirtmistir cakmasini. :D

:D :D :D :D :D

1.3 megapiksel arka kameranın 4gb hafıza kartının neresi müthiş donanım . daha 2 yıl öncesinin çin yapımı çakma telefonlarında bile 2 mega piksel kamera var ve bazıları 8 gb a kadar hafıza artırma desteği sunuyor. NOKIA' NIN ARTIK İYİCE KLASİK HALE GELMİŞ 6303İ MODELİ BİLE ÇIKALI 2 YIL OLDU 4 GB DESTEKLİYOR not: bu model akıllı makıllı telefon falan da değil yani

@ALPEREN3 sanki sen akıllısın da... 55 dolara alınıyo daha ne istiyon??? Not:her dislike 1 tekme

@ALPEREN3 Bir daha oku istersen. Ya da okuma yazman zayıf farz ediyorum önemli yerleri belirteyim: Lemon Dual SIM Mobile T109 "müthiş" özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihaz ... oldukça donanımlı görünüyor; TABİ BİRKAÇ YIL ÖNCESİNE GÖRE!

@ALPEREN3 Akıllı olmadığını nereden biliyorsun, zeka testi mi yaptın? 55 dolarlık telefonla bile uğraşıyorsan inan ki o telefon bile senden daha akıllıdır.

55 dolara bu telefon, süpermiş. Bizde isteriz.

Arkadaşlar hepinize topluca cevap vermeyim isterseniz.2005 yılında batman/ kozlukta askerlik yaptığımda arkadaşlarım nokia7610 almışlardı yani bundan 7 yıl öncesinden bahsediyorum. ve fiyatı ortalama bir askeri ücretten biraz daha düşüktü. burdan size wikipedia deki özelliklerini göstereyim isterseniz http://tr.wikipedia.org/wiki/Nokia_7610 linkte herşey görünüyor zaten. yıl olmuş 2013 siz hala bu özelliklerdeki telefonlara müthiş diyorsunuz. BİRDE OKUMA YAZMAMIN ZAYIF OLDUĞUNU SÖYLEYEN GÜZEL KARDEŞİME BİR CEVAP VEREYİM YAZIMI TEKRAR OKU LÜTFEN 2 YIL ÖNCESİ ÇIKAN ÇİN MALI TAKLİT TELEFONLARDA AYNI VE HATTA DAHA FAZLASI ÖZELLİKLERİ OLAN TELEFONLAR VAR DİYORUM. YANİ BIRAKIN ORJİNAL MARKALARI ÇAKMA MODELLERİN BİLE GERİSİNDEN GELEN BİR TELEFON. ama siz çakma hint ve çin telefonlarının müptelası iseniz yazdıklarımı hiç kafanıza takmayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play