Windows Phone'un 5 kalesi ve kahraman modeli!

Windows Phone işletim sistemi, kullanım oranının giderek artmasını işte bu modele borçlu...

  • Cem Şancı
Windows Phone'un 5 kalesi ve kahraman modeli!

Microsoft, yeni yayınladığı raporunda, Windows Phone satışlarının arttığını vurguladı. Güney Amerika'da en çok tercih edilen ikinci mobil işletim sistemi olan Windows Phone'un, Avrupa pazarında da beş anahtar ülkede çok önemli pazar payına ulaştığı anlaşıldı.

İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da, yüzde 8,2 pazar payına ulaşan Windows Phone işletim sisteminin, giriş seviyesindeki Nokia Lumia 520 satışlarıyla payını arttırdığı dikkat çekti.

Araştırmanın ilginç bir sonucu da, Microsfot'un pazar payının yükselme sebebinin, Android veya iOS'tan Windows telefonlara geçenler değil, eski model standart cep telefonlarını bırakıp akıllı telefona geçmek isteyen kullancılar olması.

Microsoft'un araştırmasına göre, ilk defa akıllı telefon alacak olanların yüzde 42'sinin Windows telefonları tercih etmesi, Windows Phone işletim sisteminin kullanıcı dostu ve zengin yetenekli bir işletim sistemi olarak başarısının ispatı kabul ediliyor.

Lumia 520, hem uygun fiyatı hem de kullanıcı dostu yapısıyla, rakipleri karşısında kullanıcılar için daha cazip bir "başlangıç" telefonu olarak dikkat çekiyor.

Bakalım Microsoft'un Nokia'yı satın alması, Windows Phone'un geleceğini daha da olumlu bir yönde etkileyebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Microsoft'un tüm uygulamalarını 512 mb ram ile çalışır hale getirmesi şart, akıllı telefona yeni geçenler gaza gelip alıyorlar ama çalışmayan uygulama görürlerse iş zora girer.

@09 Eyl 2013 18:54 KESİNLİKE HAKLISIN

@09 Eyl 2013 18:54 hangi giriş seviyesi android telefon sana marketteki bütün uygulamaları çalıştırıyor onu merak ettim ben. yani bahsettiğin şey problem olsa android baştan ayvayı yerdi...

@09 Eyl 2013 22:16 Android de çalıştırmıyor ama, an itibariyle her seviye telefon için yeterli seviyede programı var, android de olduğu gibi windowsun da bu sayıyı yakalaması zaman alacaktır.

yavaş yavaş halledildi temple run 1gb dan 512 mb rame integre edildi. Microsof bossumuz yapar bi güzellik oyunlara

aynen çok iyi gidiyor.

Wp için online okey oyunu çok büyük bi eksiklik,bi el atsalar :))

@10 Eyl 2013 09:44 online okey var bilgin olsun :)

Sanki androidtte 5012 ram her şey çalışıyor haaa !!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play