Windows Phone'un bir numarası: Nokia!

Son dönemde yüzü hiç gülmeyen Nokia, bu kez yeni amiral gemisi Lumia'dan gelen bu haberle sevindi...

Windows Phone'un bir numarası: Nokia!

Nokia ve Microsoft ortaklığının bir ürünü olan ve Windows Phone işletim sistemini kullanan Nokia'nın yeni Lumia serisi akıllı telefonları, daha birkaç aylık bir sürenin ardından Windows Phone pazarının lider ismi olmayı başardı.

The Next Web'in yayınladığı rapora göre bir milyonun üzerinde indirilen uygulamaları baz alan uzmanlar, Windows Phone pazarının da iskeletini ortaya çıkardı. Buna göre Nokia, yüzde 45'lik pazar payıyla Windows Phone'un bir numaralı ismi olurken, HTC yüzde 40 ile Nokia'yı izledi. Bu oranlar Samsung'da yüzde 12, Fujitsu'da ise yüzde 3'te kaldı.

Geçen yılın aynı dönemine bakıldığında ise rakamlar şöyleydi: HTC: %55, Samsung: %28, LG: %12, Nokia: %4... Diğer bir deyişle Lumia serisi telefonlar, Windows Phone pazarının kilit önemdeki ismi konumuna gelmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

İnanılmaz güzel ya

İyi satış rakamı yakalamak istiyorlarsa bu telefonun yanına bir iphone koymasınlar. Bu Nokiaların tasarımını kime yaptırıyorlarsa onunla onu işe alanı kurtulamayacakları bir yere kitlesinler. Belki Nokia o zaman toparlayabilir.

nokia dağıtacak ortalığı :)))

Gercekten süper olmus. Fiyati da uygun olursa alinir. Nede olsa Windows isletim sistemi var. PC lerle ve mevcut uygulamalarla daha iyi calisir. Uygulamalar da daha verimli calisabilir.

her markanın bir ömrü vardır nokia bu kendine tanınan süreyi doldurdu. nokia ağzıyla kuş tutan telefon da yapsa artık işi bitti. tıpkı motorolla ve erikson gibi marka mezarlığında yerini aldi

YAKIŞIR BABAYA GÖZZÜMÜZÜ NOKİA TLFONLARLA AÇTIK VE LİDER OLMASI BİZİ ÇOK SEVİDİRİR NOKİA TLFONLARIN ATASI...

Anaaa bak ne güzel bizde alalım bi tane. Diye yapıyolar bu reklamı herhalde ne zaman çıktı ne zaman aldılar android den ios dan ne zaman vazgeçtiler üüüü uzar gider işte.

tam gaz devam etmeli artık NOKİA

windows mobile işletim sistemini androidden daha çok seviyorum ama şuan android kullanmaktayım memnunum bu haberde çok komik bir değerlendirme var nokia yı öven sadece ne htc nede samsung şuan windows mobileli modellere ağırlık veriyor her yeni çıkardığı model androidli bu araştırmayı yapan kazmalar nereye bakarak yapıyor acaba aloooo android fırtınası esiyor ceplerde ve hakkını veriyor hangisi daha stabil derseniz windows mobile derim

bana inandırıcı gelmedi ne ara satmışta uygulama indirilmiş bu kadar ofiste kendileri indiriyorsa onu bilemem :) bir iki yıl önce çıkan htc yi alanlar hiç uygulama indirmemiş mi :) çok saçma zaten satmayan bi telefon nokianın fiyat politikası yüzünden şampiyon filan olamaz bu telefon :)

Lumia 800 harika. Kullanmadan etmeden etten püften kimse laf etmesin. Kullanıyorum ve tek kelimeyle harika olduğunu söylüyorum.

walla nokia mı kendini geliştirdi windows phone mu iyi bilmem ama arkadaşım manchester dan elinde lumia ile çıkageldi ve ben o telefonu aklımdan çıkaramıyorunm yağ gibi kayıyor ve çok şık :(

O nasıl bir renk öyle. Renk körü biri tasarladı herhalde. Önlerinde güzel örnekler de var aslında. Nokia'yı yerle bir eden telefonların renklerine baksalar yeter. O nasıl bir mavi anlamadım ben. Nokia başıma gelen her şeyi hakediyorum der gibi devam ediyor.

Sen de yorum yaz