Windows Phone'un "Phone"u gidiyor mu?

Bu işaretler Microsoft'un mobil platformu Windows Phone için büyük değişim anlamına geliyor olabilir

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone'un "Phone"u gidiyor mu?

Microsoft, Satya Nadella'nın önderliğinde temel anlayışında önemli değişiklikler yaşıyor. Firmanın takip ettiği "önce mobil, önce bulut" sloganı bu değişikliklerin arasında önemli yer tutuyor. Bir başka değişiklik ise Windows Phone markasının sadeleşerek "Windows"a dönüşmesi olabilir.

Lumia Icon'un Mart ayında duyurulmasıyla ortaya çıkan reklamlarda (yukarıda) "Windows Phone" markasını görebiliyorduk. Ancak yeni tanıtılan HTC One M8 for Windows'un reklamında cihazın adında "Windows Phone" ibaresine rastlanmıyor. Bu değişiklik, Microsoft'un bir sonraki Windows Phone'u sadece "Windows" adıyla çıkarabileceğinin işareti olabilir.

Bu arada Windows Phone'un Windows'a dönüştüğü tek yer, HTC One M8 reklamı da değil. Lumia 930'un yeni yayınlanan bir reklamında da Windows markası yalın olarak kullanılıyor. Windows logosunun altındaki "Hayatınızdaki her şey için tek bir deneyim" cümlesi de, Microsoft'un mobil ve masaüstü platformlarını tek bir isim altında birleştirebileceğinin ipucunu veriyor.

Windows Phone'un yeni reklamları böyle.

Microsoft, yakın gelecekte Windows RT, Windows 8, Windows Phone gibi isimler yerine sadece Windows adını kullanırsa şaşırmayacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bencede sadece Windows olmalı.

microsoftdan beklentimiz preformanslı hızlı ve güvenli bir siste mbeklemekteyiz bir kale gibi olmalı windows güvenlikte

@08 Eyl 2014 16:17 Firmanın takip ettiği "önce mobil, önce bulut" sloganı işte bu slogan güvenlik 0,00001 demek oluyor. Bundan sonra ya eski yazılımını kullanırız ya da Linuxgibi unix tabanlı işletim sistemlerine geçeriz artık. :(

Intel bir kaç yıl sonra x86 tabanlı düşük güç tüketen daha sağlam işlemciler çıkarır. O zaman x86 Windows u telefonlarda çalıştırırız. Diğer sistemlerin sonu gelir....

Akıllıca windows bilmeyen yok ,bunun gücünü arkasına almak mantıklı.

isim ile mi kandırmaya çalışıyorlar şimdi de milleti.

Daha karpuz kesecedik?Nereye gidiyormuş? Sonra Chip editörleri nasıl başlık atacak WP Patladı gitti diye.Androidde yeni güvenlik açığı-Windows Phone Yükselişte.Chip.com.tr nin sabit başlıkları...

Aslında Apple'ın yaptığına benzer şekilde (Mac OS / iOS), Windows / WinOS gibi bir isimlendirme de yapılabilirdi diye düşünüyorum.

Bence windows phone ve windows bir olacak. Harika!

Satya Sıvadı ! gibi bir başlık daha iyi olurmuş. Daha yeni bulutun güvenilirliğindeki sorunlar ayyuka çıkmışken Önce bulut demesi tam anlamıyla sıvamadır.

htc one için pencere :D

Demedi demeyin ileride android bugünkü Nokia nın durumuna düşecek.Windows Phone hızla yükselecek.Aslında telefon üreticileri de android denen dandik işletim sisteminden memnun değil.Windows Phone eksiklerini tamamladığı zaman hepsi windowsa dönecek.

Chip i beğenmiyosanız niye okuyosunuz onu anlamadım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play