Windows Phone'un rakamları giderek büyüyor

Windows Phone'un sadece 6 ayda başardığı bu iş, Microsoft'un yüzünü güldürüyor!

  • Cem Şancı
Windows Phone'cular atağa kalktı!

Apple ve Android telefonların rekabeti sürerken, yarışa yeni katılan Windows telefonlar da hızla yol alıyor. Henüz, pazar payı açısından çok büyük rakamlara ulaşamış olsalar da, Windows Phone kullanıcılarının sayısı yeni çıkan telefonlarla artmaya devam ediyor. Üstelik, uygulama indirme sayısı da katlanarak artıyor.

Altı ay öncesine kadar, Windows Phone için indirilen toplam uygulama sayısı 1 milyar iken, son altı ayda bu rakam ikiye katlandı. Windows Phone yöneticileri, yeni işletim sisteminin 191 ülkeye yayıldığının da altını çiziyorlar. Bu pazarlardan sağlanan gelirin de olağanüstü şekilde arttığını vurguluyorlar. Artan uygulama gelirleri ile beraber, daha çok sayıda geliştiricinin de Windows Phone için uygulama geliştirmeye başladığını anlatan Microsoft yöneticileri, Windows Phone geliştiricileri için açtıkları servise üyeliğin de sadece 19 dolar olduğunu hatırlattılar.

Uygulama indirme hızındaki yüksek artış nedeniyle, önümüzdeki birkaç ay içinde 3 milyar indirme sayısına ulaşılacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

bir de güzel uygulamalar gelince görün onu siz

android saatlere bile yükleniyor ama windows phone'u adamakıllı sadece nokia kullanıyor desek çok da yanlış olmaz heralde. Nokia'nın tek başına bütün androidlerle yarışmaya çalışması da taktire şayan bi hareket. Tebrikler nokia ve windows phone. Gelecekte lider tekrar Nokia olacak bence...

Ohoooo iyiymis :)

Eh nokianın güncellemesi Türkiye'ye gelmedi gitti.Mayıs dediler olmadı temmuz sonu dediler olmadı ağustos başı dediler olmadu 14 ağustos dediler hala olmadı ve bazıları ağuatos sonu eylül başı demeye başladılar

@17 Ağu 2013 16:17 Otayı ne bekliyon NSU ile kursana

@17 Ağu 2013 16:17 Türkçe dil desteği zorluyordur... kolay mı?

@17 Ağu 2013 16:17 NSU Türkçe GDR2 güncellemesi de öyle. Kurmanız için bir engel yok.

@17 Ağu 2013 19:41 Kendime güvenimiyorum bozularsa filan

Eh nokianın güncellemesi Türkiye'ye gelmedi gitti.Mayıs dediler olmadı temmuz sonu dediler olmadı ağustos başı dediler olmadu 14 ağustos dediler hala olmadı ve bazıları ağuatos sonu eylül başı demeye başladılar

@17 Ağu 2013 16:18 5 Ağustosda geldi güncelleme bi yılda 3 güncelleme yayınlayan başka mobil işletim sistemi var mı ayrıca donanım seviye bakmaksızın tüm wp lu telefonlar 2016 yılına kadar güncel yemede yanında yat.

Microsoft yatsın kalksın Nokia ya dua etsin, Nokia hem donanım olarak hemde yazılım olarak çok iyi iş çıkartıyor.Microsoft ise en basitten ekran döndürme kilidini bile 6-7 ay sonraki gdr3 bırakmış durumda adamlar resmen yatıyor. Microsoft wp8 uygulama geliştirme araçlarını windows 7 uyumlu hale getirirse çok mantıklı bir iş yapmış olur.

Bir Sonraki Telefonum Kesinlikle Windows Phone olucak ..

Kisa zamanda lumia almayi dusunuyorum. windows store'un gelismesi guzel.

windows phone o arayüzle adamı anca sıkar...kutucukların altında kalır...adam akıllı bir arayüz yapsa alınırda kutucuklar bayar...

@17 Ağu 2013 19:00 WP8 sahibiyim android ve iOs'un arayüzüne baktıkça iyi ki bunu almışım diyorum benim arayüzümde bilgiler ordan oraya zıplayıp duruyor diğerlerinde ne o öyle sıkıcı duran simgeler :)

@17 Ağu 2013 19:00 Canlı kutucuklar her an yeniliyor sabit değil nasıl sıkılcaksınki anlık haberler facebook yorumları twitterler kişiler youtube videoları canlı kutucukda online olarak her an değişiyor yani arayüzü sabit değil çok yönlü ilerki dönemde 3 boyutlu olucak kutucuklar ozaman gör farkı :D

Mağaza gelişmiyo diyenler... Lumia 520 kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir eksik uygulama görmedim.

winstore daha güzel şeylre gelmesi lazım

Bu siteyi anlamak zor bir gün windows phone battı bir gün çıktı diyor ...şaşırtıcı!!!

windows phone stabiletisi yönünden dünyanın stabilite kralı iphone u geride bıraktı akıcılık yönünden saf androidi de geri de bıraktı arayüz olacak şu an için en modern arayüze sahip bence tek eksik kaldığı nokta market idi ki oda şekil a da gözüktüğü üzere kendini katlayarak devam ediyor .. windowsu beğenmeyenlere diyorum : bakın bakalım android ilk çktığında 6 ayda ne kadar yol kat etmiş wp ne kadar yol kat etmiş ;)

Ben lumia 920 yi arayüzü, nokia kalitesi vede wp için aldım,iyiki de almışım.muhteşem bişiy ya

mükemmel zaten herşeyiyle normaldir :D

umarım iyi güncellemeler yaparlar

@18 Ağu 2013 00:13 Yapılıyor zaten gdr2 yayınlandı gdr3 de ekim sonu kasım başı gibi gelir 2014 başıda wp 8.1 gelcek 2016 yılına kadar güncelleme desteği var hemde tüm wp lu telefonlara seviye farkı olmaksızın bu yönde çok iyi diğer türlü android gibi 1-2 sene bekleme yk birde androidde güncel versiyona sahip olmak için üst düzey bir telefon almak gerekiyor .S

Lumia 720 kullanıyorum. 512 ram 1 ghz işlemci. Ama çok hızlı ve çok basit bir sistem. Popüler uygulamaların çoğu var. Eksik olanlar da çıkmak üzere. benim açımdan hiç eksik yok. Yapıkredi, turkcell'in popüler uygulamaları, you tube, facebook, viber, skype, google maps, hava durumu, fener, ses kaydedici, televizyon ve radyolar, pdf reader, office, shazam Hepsi var. Nokia drive, maps ve bilen göz uygulamaları zaten müthiş. Nokia drive için istediğin ülkenin haritasını indir ve ücretsiz olarak kullan. Foto video çekimleri harika. Telefonun hiç bir sorunu yok. İldirim merkezi yok dediler. Küllüyen yalan. Ekran kilitliyken gelen mesaj arama mail varsa açılışta hemen gösteriyor. Ayrıca arayüzün kendisi zaten bildirim merkezi olarak tasarlanmış. Kutuları küçük yaparsanız gelen mesajları rakamsal olarak gösteriyor. Kutuları büyük seçerseniz gelen mesajların içeriğini kinden geldiğini direkt olarak uygulamayı bile açmadan gösteriyor. Genelde telefonu çözemeyenler kötülüyorlar.

lumia lar soldan koptu geliyor. :)))

Zamanında Windows'dan mobil işletim sistemi bekleyenler, doğru donanım olmadığı için beklediğini hiç bir zaman bulamadı. Ama şu anda Nokia ve Microsoft işbirliği ile birlikte, Windows kullanıcılarını tatmin eden bir sistemin kapıları açılmış durumda.

Sen de yorum yaz