Windows Phone'dan Avrupa'da önemli başarı!

Microsoft Windows 10 için gün sayarken, Windows Phone 8'den gelen haberle iyice keyiflendi!

Windows Phone'dan Avrupa'da önemli başarı!

Windows Phone'un geçtiğimiz çeyreği iyi bir performansla geride bıraktığı, çoğu pazarda üçüncü sıradaki yerini sağlamlaştırdığı ortaya çıktı. Akıllı telefon satışlarını Şubat ayına kadar takip eden Kantar'ın son verilerine göre Microsoft, 2015'e gayet iyi bir başlangıç yaptı. Bununla birlikte Microsoft'un rakiplerinin de yıla iyi bir giriş yapması, Microsoft'un başarısının etkisini azalttı.

İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya'da pazar payını artıran Windows Phone'un Avrupa'da yüzde 10,1 pazar payına ulaştığı görünüyor. Verilere göre Android, bu pazarlarda geçen seneki aynı döneme göre yüzde 3 pazar payı kaybı yaşadı.

Bu arada iOS, geçen sene iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın çıkmasıyla birlikte olan çıkışını sürdürürken Android, yüzde 5,1 pazar payı kaybetti. Android'in kullanıcılarını en çok yitirdiği ülkeler arasında yüzde 9,4 ile Fransa ve yüzde 3 ile Çin bulunuyor.

Windows Phone'un bu dikkat çeken yükselişi, cihazların eskisinden daha iyi dağıtılmasına ve cihazların daha uygun fiyatlı olmasına bağlanabilir. Microsoft, başarıya ulaştığı ülkelere odaklanırsa bu trendi devam ettirme şansı bulabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

kalemsiz,,güçsüz değişmeyen pil,,dik köşeler..ve ön sahifeside acaip bir yapı kafa karıştıyor.wifi bulmak için prg.lara gitmek gerekiyor. bir resim bulmak için prog+ yönlendirme?= donuk ve soluk resimler..alt alta yılan kuyruğu gibi sıralanan programlar ve programların arsanıdaki yardımcı programlar...uzayıp gidiyor.. ...............varken akıllı kişi almaz bu langırt telefonları...................... andoid de iyi değil.ancak sahife sahife çevirildiğindeki yan yana prog.lar windowsa göre daha iyi görünüyor..ancak ram yetersizliği ile cihaz donuyor.

@03 Nis 2015 13:10 eksiyi ........... hak ettin

1-android de kalemli kaç cihaz var en fazla on tane 2-Çoğu modelin pili değişebiliyor 3- her model dik köşeli değil 4-düzgün şekilde sıralanmış ekran mı daha karışık widget manyağı bir ekran mı 5- wifi için hızlı işlem merkezi var o dediğin eskiden di gerçi 3 parti araçlarla yine ekrana buton koyabiliyorduk 6-Donuk derken o kutucukların çoğu canlı sürekli bilgiler gösteriyorlar 7-yan listeyi diyorsan harf harf ayrılmış harfe basarak hızlıca gidebiliyorsun yani sizdeki gibi yan sayfalarda kaybolmuyoruz 8-tek haklı nokta android çok fazla ram yiyor sizin sürünen cihazlarınız wp ile uçar Başka bahanen var mı ?

2..ayrıca küçük boy telefonları zaten hiç işe yaramıyor..ram yetersiz boy küçük..int.te ve oyunlarda küçük yazılar ve oyun sahneleri... böyle devam ettikçe millet almaz..avp.da akıllı kişi pek yok ya ..onun için alıyorlar. çin telf.larını dahi alıyor avp..bitik gençleri..kafa içkiden ayrılmıyorki. gerçeği görsünler..su gibi bira içenden ne hayır gelirki.

Hahah nedense microsoft sadece kantarın yaptığı araştırmalarda yükselişte :P Dünya avrupadaki 5şehirden ibaret değil dünya çapındaki pazar payı düşüyor..

yav hihi yakında tizen yükselcek

@03 Nis 2015 14:17 2 sene önceki samsung uydurması değil miydi o hala kaldı mı

windows phone pazardaki 3. sıradaki yerini sağlamlaştırdı ne demek zaten 3 tane yokmu cepler için işletim sistemi... :)

Hayır BB10 tizen firefox os cynogen os sailfish os da var

@03 Nis 2015 17:36 afedersin de sailfish ve firefox os zaten prototip gibi bir şey arkadaşın dediği bayağı da doğru zaten 3 tane işletim sistemi var. cyanogen de android

Neden çekemiyosunuz windows Phone yi anlamadım o ya da bu şirket anket yapsa da, pazar payı yavaş yavaş artıyor ve bu yükseliş sürecek. Kasmasız, virüssüz bir sistem. 2 senedir kullanıyorum bir kere kasmadı. Omo hoç oygolomo yok diyenler çıkacak 560.000 den fazla uygulama var şuan sanki androidde İos'da 1.000.000 uygulamanın hepsini yüklüyon telefonuna.
Şuan WP kullanmamak için tek neden -bence o da neden değil ya- menusune vesaire alışmamış olmanız. Anroid de İos'da da mantık aynı ufak ufak ikonlar yan yana bir sürü dokunursun açılır. Ben hepsini kullandım iphone de Lg de Samsung da Lumia da. Kararım lumia. Üstelik 3 sene güncelleme desteği de var. 820 ile kafam rahat.

@03 Nis 2015 16:48 omo moğozoso goloşocok diyenler 2 senedir durduğu yerde duruyor windows mağazası gelişecek gelişecek. ilk gelişecek dendiği zaman aldığım telefon eskidi şimdi yeni telefon alacağım windows efendi hala gelişecek. size şöyle demek geliyor içimden: inş cnm yaa.

Birisi fanboyluğun dibine vurmuş..Sen akıllı isen hangi telefonu kullanıyorsun..Iphone ise telefonu büyülteceğiz diye Htc'ye özenmişler..Ve bununla birlikte bi çuval paraya cepte bükülen telefon..Düzelttiler falan demeyin Allah rızası için onu baştan yapacaklardı.Hep aynı.Windows 10 çıksın soluğunuz kesilecek..Eksik kalmayacak ve yepyeni özellikler gelecek.

microsoft bu kadar ilgisiz kalırken bile yükseliyor artık biri şu sisteme el atsın da androidi bıraksın insanlar.

Bir sene yada daha fazla oldu.yazmıştım.Android i ios mantığı ve sadece nokia ile geçmesi zor diye.Hala bıraktığım yerde sadece ucuz telefonlarını satar nokia nın o kadar.

Spesifik bir işletim sistemi var ve bunu gomo'lar kullanamaz ;)

@03 Nis 2015 19:15 spesifik fantastik çekomastik bilmem ben arkadaş sen önce Türkçe konuş.

@05 Nis 2015 19:16 ya sakin ! ol Nisse .

Prestijli pazarda %10'u geçmiş...ucuz pazarlarda da çinli cihazlar ele geçirdi mi bu iş tamamdır. Rakiplerinin çöplük gibi mağazalarına inci düşmüş gibi Microsoft uygulamaları giriyor bir taraftan...İOS pc'lerdeki gibi kendi tabanını mobilde de korur...yani %10-20 arası pazarda kalır. Ama Androd'in yok olmaktan kurtulmasının imkanı yok. Sailfish'e ve Cyogen'e paylaştırıp kapatır...buzdolabı işine girer.

Nokia Lumia 830 var,sevdik 2'adet ALDIK harika.fakat windows mobil.Android YANINDA sönük ! KALIYOR''' No iyi.

Lumia1520 canavar öyle uygulama yok bahaneside eskiden geçerliydi, androidin mağazası fasafiso ile dolu bi youtubedan mp3 indirme programı bile yok hepsi sahte Windows mağazada onlarca var ..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir