Windows RT: Düşene bir tekme daha!

Microsoft'un ayağa kaldırmak için çalıştığı işletim sistemi, bir kez daha, çok sert bir darbe yedi!

Windows RT: Düşene bir tekme daha!

Bir türlü beklenen başarıyı yakalayamayan, Windows'un ARM işlemcilerle çalışan işletim sistemi Windows RT'ye son darbe Asus'tan geldi. Tayvanlı firma VivoTab RT modeli tabletinde kullandığı işletim sistemi ile ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih'in ağzından "Gelecek vaadetmiyor" açıklamasını yaparken, şirketin gelecek nesil tabletlerde ağırlığı Intel tabanlı Windows 8 kullanan sistemlere vereceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Samsung da işletim sistemini kullanan tabletlerin düşük satışlarını gerekçe gösterek Windows RT ile ilgili planlarını gözden geçireceğini açıklamış, HP ise Windows RT kullanan cihazları piyasaya sürmekten tamamen vazgeçmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

RT, Windows 9 ile gelseydi keşke en azından boş bir marketle çıkmaz, belki daha iyi bir geleceğe sahip olurdu. Ayrıca Windows 8 şu anda daha yüksek satış rakamlarına sahip olurdu.

şu RT işini sonrasına ertelesinler. Uygun fiyatlı Windows 8 kullanan tablet yapsalar piyasayı sallayacaklar. Surface pro nun fiyatı 1400~1500tl olsa koşa koşa gidip alacağım.

bunu anlamak için ortalamanın altında bir zeka da yeterliydi ama daha yeni anlayabildiler

aynı pantolon farklı cep bir şey fark etmez.

windows rt ölsün zaten windows 8li tabletler oldukça bi işe yaramaz ki..

bence isimden kaybetmiş:)

Yangin vaaar icimdeee

Mağazaya adam gibi uygulamalar koymak yerine saçma sapan uygulamalar koydukları sürece hiç bir işe yaramaz normal, mağaza harici hiç bir şey kuramıyorsun, Windows 8 en ideali.

Windows 8 Pro tabletler varken Windows RT tabiki iş yapmaz. Windows 8 tabletler bilgisayarın yapabileceği her işi yapıyor. RT'ler iPad gibi normal bilgisayar olarak kullanılmıyor. Neyse ki bilgisayar özelliğinde Windows 8 tabletler çıktı her işimizi görüyor.

@03 Ağu 2013 03:18 Sonraki çıkacak tabletlerde 3G desteği verilirse iyi olur. Neden wifi ye mahkum oluyoruz?

Zaten ölü doğmuş bir işletim sistemiydi. günleri sayılı. Normal programları çalıştıramadıktan sonra kim windows'lu olmasının ne faydası var ki?

RT baştan beri saçmalıktı zaten. Tabletlerde ve PC'lerde Win 8 Pro, telefonlarda da Windows Phone olacaktı sadece. Daha az ürün olacağı için bu iki ürüne daha çok odaklanacaklardı. Bir firma bunu nasıl anlamaz. Ya biz çok aptalız ya da MS çok zeki. Ben anlamadım.

rt' yi gören kaç kişi olduda tutsun her yer android dolu ayrıca rt' nin uygulama sorunları var bu yüzdende değmez .windows 8 pro lisansına sahip İ5 li tabletler varken sony ve samsung ta rt sistemler ile uğraşılmaz.

RT (kısıtlı) iş yapmamazı engelliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play