Windows Server 8 beta indirmeye sunuldu!

Belki farkında değilsiniz ama MS, Windows 8 ile birlikte farklı bir Windows 8'i de indirmeye sundu!

Microsoft, sanallaştırma ve bulut desteğine odaklanan Windows Server 8 işletim sisteminin beta sürümünü yayınladı.

Microsoft sunucular kurumsal başkan yardımcısı Bill Laing, "Hyper-V ağ sanallaştırma ile sanal ağlar oluşturulabileceğini, bu sayede farklı iş birimlerinin ve hatta birden çok büşterinin ağ yapısını paylaşabileceğini" söylüyor ve ekliyor: "Sanal makineleri ve sunucuları ağ atamalarını kaybetmeden taşıyabileceksiniz."

Bu arada Microsoft, IT yöneticilerini yazılımları yönetmek için grafik arayüzlü denetimler yerine PowerShell kullanmaya teşvik etme planında. Beta sürümü, PowerShell için 2.300 komut içeriyor ve dolayısıyla Microsoft, grafik arayüzden kurtulmak istiyor. Yinede grafik arayüz, dilendiği takdirde yüklenebilecek.

İndirme dosyası, 64-bit ISO imajı olarak farklı dillerde sunuluyor. VHD sürümü ise sadece İngilizce. Windows Server 8 beta'yı indirmek için bu bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 8 e geçmek için ciddi bir neden yok. Windows 7 her şeyi yapabiliyor. Hızlı. Kolay ve güncel. Niye 300 dolar daha verelim?

windows 8i kurdum.windows7den performans olarak hiçbir fark ve gelişme göremedim. hız aynı, ram kullanım aynı. görsel olarak değişik (ribbon) o kadar. dizayn tamamen parmak ile kullanıma göre dizayn edilmiş. mause ile dolambaçlı geliyor. başkada bişey yok.

ya beyler bunun türkcesi yok mu?

beta ama demene sürümü ve windows 8 tema ve görsellik acısından ben begendım ama tek sıkıntı deneme surumu olmasıdır

Windows 7 ilk çıktığında birçok kişi, "Windows XP yeter, neden Windows 7'ye geçeyim" diyordu. Şimdi benzer durum Windows 8 için de geçerli. Tıpış tıpış geçeceksiniz Windows 8'e.

Bugün 03:36 yorum yapan ziyaretçi sen herhalde Pentium 2 kullanıyordun Win7'de Win8'e geçince arada ki farkı görememen doğaldır! Dünya bu değişikliğin farkında tek sen ve senin gibi Pentium 2 kullananlar bunun farkında değil. Win7 ve Win8 arasında hız konusunda dağlar kadar fark var! Galiba sen ya Apple yada Linux seversin doğaldır bu yorumlar ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir