Windows Store için büyük yenilik yolda!

Microsoft, Windows uygulamalarının merkezi olan Windows Store'da önemli bir değişiklik yapıyor!

Windows Store için büyük yenilik yolda!

Windows Store'dan büyük oyunları ve uygulamaları yüklerken artık farklı bir sürücü seçebileceksiniz. Bizce en başından beri olması gereken bu temel özellik sayesinde varsayılan sürücüye sıkışıp kalmayacaksınız.

İşlevin gelmek üzere olduğu, Windows 10'un son önizleme sürümlerini kullanan Insider'lar tarafından keşfedildi. Bu yapılar, büyük boyutlu oyunları ve uygulamaları yüklemeden önce, yüklemek istediğiniz sürücüyü seçmenize olanak tanıyor. Bununla birlikte küçük uygulamalar, kullanıcıya sorulmaksızın varsayılan sistem sürücüsüne yükleniyor.

Yeni işlevin 14361 ve 14366 yapılarında bulunduğu (muhtemelen başka yapılarda da var) söyleniyor. Büyük boyutlarda uygulama yüklerken tek yapabildiğinizin sürücü seçmek olduğunu söyleyelim; yani klasör seçmenize izin verilmiyor. Yine de işlev, işletim sistemini küçük bir SSD'ye yükleyip büyük oyunları ikinci sabit diskine yükleyen kullanıcılar için önemli bir geliştirme.

Yeni işlevin önümüzdeki ay çıkması beklenen Anniversary Update güncellemesiyle birlikte Windows 10'a gelmesi umuluyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

sistem ayarlarından yeni uygulama ve oyunların nereye yükleneceğini seçebilirsiniz, ayrıca yine sistem ayarlarında windows mağazasından yüklediğiniz oyun ve uygulamaları farklı bir sürücüye taşıyabilirsiniz...

Bu özelliğin bu kadar geç bulunması çok kötü bir şey

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir