Windows Store'da Windows 10 bereketi!

Windows Store'un, Windows 10'un yayınlanmasının ardından ulaştığı yeni rekor, resmi olarak açıklandı

  • Onur Seven
Windows Store'da Windows 10 bereketi!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte iyi bir yıl geçiriyor. Yeni işletim sisteminin kurulum sayısı 100 milyon barajını aşarken, Microsoft bugün kendi uygulama mağazası için yeni bir kilometre taşına ulaştıklarını duyurdu. Şirket, Windows 10'un lansmanından bu yana Windows Store'un 2.5 milyar ziyaretçi aldığını söyledi.

Bu ziyaretçi sayısı kesinlikle satın alımlara çevrilmese de, bu yine de mağazanın şaşırtıcı miktarda bir ziyaretçi sayısına ulaştığı gerçeğini değiştirmiyor.

Aslında Microsoft, Black Friday yani Şükran Günün'den sonra gelen ilk Cuma günü mağazayı ziyaret eden müşterilerin yüzde 75 oranında satın alma işlemi yaptıklarını belirtiyor. Bu rakam büyük olasılıkla sadece 10 cent fiyatla uygulama, müzik, oyun ve filmlerin sunulduğu 10 günlük promosyonla denk gelmiş gibi görünüyor.

Daha fazla kullanıcının Windows 10'a geçiş yaparak bir başka kilometre taşının devirmesi an meselesi. Çünkü Microsoft, son değişikliklerle birlikte işletim sistemini yükseltme konusunda kullanıcılar üzerindeki baskıyı arttırmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Uygulama boyutları gereksiz fazla

"Çünkü Microsoft, son değişikliklerle birlikte işletim sistemini yükseltme konusunda kullanıcılar üzerindeki baskıyı arttırmış durumda." Bu nedenle Windows 8'i 29 Temmuz 2016'ya kadar açmayacağım.

3 yıl içerisinde android'i de öldürecek ve iosla birlikte piyasaya akim olacak telefonda. bilgisayarda zaten lider.

@18 Aralık 2015 17:23 İşte bu kafa işte bu evet aradığım kafayı buldum istiyorum bundan tam bundan olsun!!!!!

@18 Aralık 2015 17:23 Çok beklersin koçum çok beklersin yavrum çook beklersin çoook..!!! Google piyasanın tartışmasız lideri. Ve öyle kalacak. Siz istediğiniz kadar bi tarafınızı yırtın. Koca hantal makinalarda tesadüf eseri Windows işletim sistemi çok kullanılıyor diye mobilde de aynısı olacağını sanma... Hatta aksine Google Chrome OS ve Android platformlarını birleştiriyor... Yani demem o ki 3 yıl sonra elinizde kalan tek platformu da kaybedeceksiniz Microsoft fancılığı!!!

@19 Aralık 2015 07:10 sen o kafayı yersen işe yarar...

Kimse birşey indiremiyor ki ziyaret etse ne olacak? Uygulama mı var?

Store BETA fotoğrafı koyacak kadar tembel misiniz ?

Bazıları hala anlamamakta ısrar ediyor Microsoft çok iyi bir hizmet sunuyor farklı ve eğlenceli üstelik günlük olarak kullandığımız bütün cihazlarla tümleşik ; pc,notebook,telefon konsol v.b platformlar için. Dünya sadece apple ve google dan ibaret değil Çeşitlilik her zaman iyidir saygılar ...

@18 Aralık 2015 18:51 Microsoft ürünleri kullanan ya fakirdir ya da katıksız bir andavaldır.

@19 Aralık 2015 07:17 fakir olan 4000 tl sistem toplayıp üstüne korsan win7 kurandır asıl.

Windows 10'un da adı çıktı. Artık kısmet Yeni sürüme. Adı çıkmadı diyenler gizlilik politikası ve donanım uyumsuzlukları yüzünden yazılan binlerce yazıyı birazcık araştırarak bulabilirler.

Gerçekten bu işletim sistemi son derece iyi olmuş, iş akışı daha hızlı, dahili bir store fikri geç kalınmış olsa da win 10la birlikte çok kullanışlı hale gelmiş küçük yan uygulamalar için ilk baktığım yer store webde gezip program aramaya gerek kalmıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play