Windows tabletler, Android'i bitirecek!

Microsoft, 100 dolara satılacak bu Windows 8.1 tabletlerle Android'i bitirmeye kararlı!

  • Cem Şancı
Windows tabletler, Android'i bitirecek!

Microsoft'un Android'i bitirme planında yeni bir kavşağa giriyoruz. Bu kez bu plan gerçek olabilir çünkü HP ve Toshiba ile elele veren Microsoft, Windows 8.1 yüklü, Intel işlemcili, PC yazılımlarını çalıştırabilen 7 inç'lik tabletleri 100 dolara satacak.

HP ve Toshiba'nın 100 dolarlık tabletleri çoktan hazır ve piyasada nasıl ilgi göreceği merak ediliyor. Tabletler aslında Windows PC'lerin yerini almayacak ancak küçük, mobil, kullanışlı asistanlar olarak özellikle iş dünyasındaki profesyonellerin ilgi göstermesi bekleniyor. Zira üzerinde PC yazılımları çalışabilecek, kullanıcıların PC'leri üzerindeki verilerle sürekli senkronize olacak. Ayrıca günlük oyunlar oynamak veya tablet üzerinden 720p video seyretmek isteyen, eğlence odaklı kullanıcıların da, yüzlerce dolarlık tabletleri satın almak yerine, Windows'lu ucuz tabletlere yöneleceği varsayılıyor. 

Tabletler 32 GB dahili hafızaya sahip olacak ve 3G bağlantısı bulunmayacak. Ancak, Microsoft'un daha yüksek hafızalı ve 3G bağlantılı Windows 8.1 tabletleri 799 dolara sattığını düşünürsek, bu özelliklerden 100 dolarlık fiyat için rahatlıkla vazgeçilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

Bitirirlerse helal olsun destekliyorum her ne kadar sevsemde :) Forever Microsoft.

Satsin android kurar kullaniriz

@28 Kasım 2014 17:46 ah kurarsın bu işlemciler android desteklemiyor

he heee bende inandım. palavra bunlar. reklam kokuyor bunlar. hem 100 dolara satılsa bile ülkemize gümrükten girebilmesi için 4 katı da vergi vermesi lazım yani ülkemizde ancak 500 dolara satılır bu tablet

300 liraya android mi Windows 8 mi deseler düşünmeden Windows 8,1 tablet derim çünkü 300 liralık android cihaz kasmaktan başka hiçbirşey yapamaz

3g olamayan tabletler bi tek oyun için alınıyor, e Windows ta oyun yok? şu Windows 10 tek platform olayı net olarak bi aydınlanda iyi olcak.

Daha önce android ve ios kullanmış biri olarak windows phone ve windows tablet ile çok mutluyum. Android hantal, Apple ürünleri ise ederinin 3 katı fiyatında.

3 gb ram ve iyi bi islemci olsun ipadi bile bitirir

bütün tekelistlere lanet olsun. Ondan pc'de Apple'ın tablette Microsoft'un yolu açık olsun.

Exe uzantılı programları çalıştırıyo yani. Harika!

İş dünyası için harika bir haber, Yemek Menüleri, Ziyaretçi Formları, Sipariş, Talep, Teknik destek formu gibi binlerce alanda kağıt, baskı maliyetine gerek kalmadan bu cihazlardan faydalanacak binlerce işletme var umarım 100 usd ve altında çalışma genişler.

Telefon cephesinde kazanamamışken tablet dünyasında kazanma ihtimalini hesaplamak; matematik bilen herkesin hesabını çok fazla zorlamasa gerek.

aldım gitti bir tane

Eğer öyle bir şey olursa Android' e Wine' ı çıkarırlar. Microsoft un planı yine yatar.

@28 Kasım 2014 21:04 Ya çıkmış ya da betada herhalde.

windows android i bitirecek? ruya mi be?zaten cinliler yapiyor 80 dollara aynisini windowslu tableti bedava verseniz kullanacak kisi bulamazsiniz

Windows zaten boyle bir atak yapmasa android ve ios. Un altinda kalicakti.Hic zannetmiyorum ama Umarim turkiyeyede 100 dolara gelir...:)

güzel haber fakat bizim satıcılar o fiyatı az bulup bi 1000 liraya satarlar en az.

Bnde alırım 200liralık tablet alcama windows alırım en azından kasmaz...

Android 6-7 senedir köpeksiz köy buldu değneksiz geziyor.

1.) 100 dolar reklam amaçlı. En az 200 dolara felan gelir, o da felaket kasan, oyun olmayan bir cihaz olur. 4gb ramli, i3 işlemcili bir bilgisayarda Win 8.1 kasarken (sözde) 100 dolarlık tableti hayal etmek zor değil. 2.) Android uygulamaları Windows altında çalıştırma hayali kuran Microsoft şuan için Android'e birşey yapamaz. 3.) Rekabet iyidir. Microsoft bunu başarabilirse Android'in masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara gelmesi hızlanmış olur.

100 dolar +200tl demek.. Biraz zor o iş.

@29 Kas 2014 07:11 türkiyede yaşıyanlar izin zor

@29 Kasım 2014 07:11 sen 200 san 300 tl eder mic. Yapar.

Exe de bizi görecek mi :)

vijdansız ms niye 3g desdeği koymassın bedava verseler almam bu cihazı

Surface Pro 3 kullanıcısı olarak 7-8 inç ucuz tabletlerden almayı düşünüyorum. İkisinin yeri ayrı. Küçük tablette gidip bilgisayarı kastıracak program oyun açacak haliniz yok. Basit işler için gayet yeterli olacaktır.

Asus olsa alırım

Öyle bişey çıksın hemmen alırım dandik androidden iyi olur zamanında Windows rt yerine bunu yapsaydılar androidlerin şansı hiç olmazdı

Androidin devri bitmez...

Önemli olan cihazın ucuza, hatta bedavaya satılması değil; yazılımın uygulama mağazasının zengin olması..

Microsoft boşuna uğraşıyor , Android onu mat etti bile

@02 Ara 2014 05:24 Oyun yeni başlıyor.

@02 Ara 2014 05:24 herhalde evindeki bilgisayar mac ya da chrome dir. Çünkü evinde windows kullanıp windows kötüleyen çok insan var. !

hp'ye 100$ bile çok.

Bitirmişmi arkadaşlar yada tabletten hanginizin haberi var? Microsoft mobil sektöre girmesi bile hata. Nokiayı batırdığı yetmedi şimdi de androidi mi bitirecekmiş. Çok güldüm. Noldu bitirememişmi? Hani geçen sene "seneye wp 1 numara olucak agaaa " diyenler nerdeler? Ayrıca Pou sonunda wp a geliyormuş tadını çıkarın :sAs

@28 Aralık 2014 16:44 Aynen 300 MB ramli Galaxy Y'de oynadığım oyun daha i7 işlemcili win8.1 bilgisayarlarda bile yok yani sonuç HÜSRAN.

işte bu windows çoktan mobil söktöre girdi hometech eco tab 7 tablet 7 inçlik ancak win8.1

şuan toshiba windows tabletten konuşuom

Sen de yorum yaz