Windows telefonlara yeni uygulama geldi

Uzun zamandır Instagram'ı bekleyen Windows Phone kullanıcılarına çözüm başka yerden geldi!

  • Cem Şancı
Windows Phone'da Instagram yerine 6tag

Windows telefon kullanıcıları uzun zamandır Instagram uygulamasını bekliyorlardı. Ancak uygulamanın sahibi Facebook bu konuda bir çalışma yapmıyordu. Çözüm ise bir üçüncü parti uygulamadan geldi. Instagram için üçüncü parti eklentiler hazırlayan bir yazılım şirketi, Windows Phone için, Instagram'ı taklit eden bir uygulama geliştirdi.

İşin garibi, firma bu uygulama için Facebook'tan özel izin aldı. Instagram'ın işlevlerini taklit eden uygulama sayesinde Windows kullanıcıları, Instagram ağına fotoğraf ve video gönderme yeteneğine kavuştular.

Uygulamanın asıl adı, 6tagram olarak düşünülmüştü ancak Instagram'ın yeni duyurduğu isim kullanma şartlarında Insta ve Gram kelimelerinin kullanımına yasak getirmesi nedeniyle uygulama lansmandan önce ismini 6tag olarak değiştirdi.

Ancak, Facebook resmi Instagrma uygulamasını yayınladığında, 6tag'a ne olacağı belli değil. Uygulamanın, "isim yaptıktan" sonra, farklı işlevler sunmaya ve Instagram ile işbirliğine devam edeceği düşünülüyor.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu uygulamadan sonra resmi uygulamaya gerek bile yok. tek kötü yanı bedavasında reklam olması. o da sadece profile bakarken çıkıyor galiba.

Resmi instgram geliyor artık :D

9GAG > 8FACT > 6TAG > 5 ??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play