Windows Thin PC yayınlandı!

Windows 8 değil ama bambaşka bir Windows'un final sürümü sessiz sedasız yayınlandı!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 7'nin eski bilgisayarlara yönelik kısıtlanmış sürümü olan Windows Thin PC (WinTPC) yayınlandı. İşletim sistemi, hafif istemcilere ihtiyaç duyan şirketleri hedef alıyor.

Windows Team tarafından Software Assurance (Yazılım Güvencesi) müşterilerine duyurulan Windows Thin PC, blog gönderisinde şu sözlerle tarif ediliyor: "Windows Thin PC, IT'ye kurumsal açıdan hazır bir platform, son kullanıcılara yönelik eski PC'lere birçok eşsiz özellik getiren, mükemmel bir ince istemci deneyemi sunar. Bu özellikler arasında Remote FX desteği, yazma filtreleri, BitLocker ve AppLocker, FEP desteği bulunuyor."

Software Assurance'ı yüklememiş olan kullanıcılar, yazılımı bu adresten edinebiliyorlar. MSDN veya TechNet programlarına üye olan kullanıcılar, ürünün tam bir kopyasını elde edebiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

90 günlük deneme sürümü

Microsoft, XP den kurtulmak için ve kurtulurkende para kazanmak için güzel bir alternatif sunmuş :)

modifiye yapıp duruyordum win 7 yi..gerek kalmadı..kurdum gayet de iyi..RAM ı az olanlar pagefile etkin yapsınlar.(virtual memory)..ilk kurulduğunda 2,9 GB yer kaplıyor (pagefile devre dışı iken)..14 güncelleme geliyor..başka da yok..net framework 1 ve 2 var. 3-3,5-4 yok..daha sonra kurulabilir..

:) hahaha iyimiş.

90 günlük deneme sürümü
Dün 20:09

---------------------------------------------

3 atda bir format atsak olmazmı nasıl olsa bende ana sistem LİNUX sadece kameralı Msn için lazım win.

Dell 1018 netbook'ta kurulum ekranları 2 sefer geçtikten sonra sistem biostan sonra çubuklar kaydıktan sonra siyah ekranda kalıyor. İlk önce ekran kartını değerlendirip sonra diğer parçalarıda değerlendirip kullanıcı adı sorması lazım ama sormuyor öleee bekliyor. İçine driverları atıp tekrar kurmayı deniyorum. Umarım olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar sonunda dell 1018'e kurdum. Fotoğraf önizlemesi yok. net 3.5 kurulmuyor. windows özellikleri açılıp katılmıyor.

Arkadaşlar sonunda dell 1018'e kurdum. Fotoğraf önizlemesi yok. net 3.5 kurulmuyor. windows özellikleri açılıp katılmıyor.

------------
framework 4 var çatır çatır çalışıyor, dizüstüne kurdum o kadar kısılmış değil özellikler ama son derece hızlı çalışıyor. win82in tablet performansı soru işareti değil artık bunu gördükten sonra. centrino 2ghz + 1gb ram ile bile şakır şakır.
bu arada kurulumdan sonra son açılışta kara ekranda kalan arkadaşlar bekleyin biraz açılıyor, ilk sefere mahsus bekleme

linux kullanan arkadaş amsn programını kullanabilirsin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir