"Windows'u bırak, ona bak!"

"Windows işletim sistemi çok şişman!" MS'i şoke edecek bu sözler hangi donanım devine ait?

  • Ali Güngör
Nvidia Windows'a şişman dedi!
Nvidia'nın gözü tabletlerde

Nvidia'nın CEO'su Jen-Hsun Huang, yeni tablet bilgisayarlarda Windows işletim sistemi yerine Android kullanılmasından yana olduğunu açıkladı.

Windows'un tabletler için çok şişman olduğunu belirten CEO, "Windows çok büyük ve smartbooklar, tabletler için çok fazla özellik içeriyor. İyi haber şu ki artık arkasında birleşeceğimiz alternatif bir işletim sistemi var: Android!" dedi.

Android'in dünya çapında hız kazandığını ve Apple iPhone'u da büyüme hızı ve kullanıcı sayısı olarak aştığını belirten Huang, Android'in artık bir cep telefonu işletim sisteminden öte olduğunu belirtti.

"Andy Rubin ve takımı endüstrinin nereye gitmesi gerektiğini biliyor" diyen Huang, Android'in iyi bir tablet bilgisayar işletim sistemi olacak yetenekleri kazandığını ve çok geliştiğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

kesinlikle haklı microsoft artık sıfırdan yeni bir işletim sistemi yazmalı başka yolu yok

yoksa sonun başlangıcı mı ms için

Microsoft'u zorlayacaktır bu durum. Dişli rakipler geliyor Microsoft'cum. Tekelin sona eriyor.

şişman değil
obez

Aynı internet explorer gibi Windowsta tek tek bütün kodlarıyla baştan dikkatlice yazılmadıkça Google karşısında her alanda yenilmeye mahkum kalır. Yoksa yıllarca yerinde saymanın acısını fena çekecek.

aman edip duymasın neler diyorsunuz :D

hayır windows her ihtiyaca cevap veriyor.

yaşasın nvidia+microsoft+intel kardeşliği :P

Ewet gerçekten çok şişman ve hantal.
Özellikle Windows 7 yi kurunc en az kafadan 10 GB gidiyor zaten.o daha sonra şişiyor şişiyor 20 GB ye yaklaşıyor.
HDD de bu kadar fazla yer kaplayan işletim sistemimi olur yaw.
XP de aynısını yapıyor.3-5 özelliği eksik sadece ama bütün işlerimi görüyor.Onun kapladığı alan ise 2 GB kadar.
Umarım Adroid beklenenleri verebilir.

kesinlikle haklı microsoft artık sıfırdan yeni bir işletim sistemi yazmalı başka yolu yok
--------
Bence sifirdan bir kac isletim sistemi yazmali. Windows 2008 Server SP2 ile Windows 7 Pro arasindaki tek fark tema farki neredeyse. Bu durumda o kadar gereksiz hizmetin gereksiz dosyanin bir dizustunde yhuklenmis olmasi sacmaliktan baska birsey degil.

sıfırdan işletim sistemi demek sıfırdan visual studio ,sıfırdan office falan ,zor

Android + Tegra2 cihazlar bekliyoruz o zaman :)

aslında doğru bir tespit olmasına karşın, Windows' un bu tarz aletler için zaten işletim sistemi var ve yeterince de iyi...!!!

üşenmeyip araştırma yapanlar bu kaonuda heber bulabilirler...

saygılarımla...!!!

Bu tarz haberlerle windows kan kaybediyor.Buda son kullanıcıya yarayacak gibi gözüküyor.Bu aslınds dahada kaliteli olmayı tetikler.iyiii...

Ben taa win me den beri söylüyorum da duyan yok. Windows tam bir çöplük olmuş. Pencereyi açar açmaz pis kokular dağılıyor etrafa. Donanım-yazılım uyumu hala ortada yok. Milleti peşinden sürüklüyor sırf alışkanlıklar yüzünden. Sıfırdan ve gereksiz kodlardan kaçarak iyi bir çekirdek gerekiyor. MS ta bir dolu adam boşa kürek sallıyorlar. Son kullanıcı rahatsız her seferinde tamam işte bu sefer olacak diyor ve yine hüzran kucaklıyor.

Microsoft hangi yazılımı stabil ve doğru düzgün bir şekilde piyasaya sürdüki. Her yaptığı işletim sistemi dandik. Mobile cihazlardada, masaüstündede durum aynı.

Adamın hiçbir işletim sistemi donanımı doğru düzgün kullanamıyor.
MacOS X ve iPhoneOS'un gözünü sevim. İnsan bunları kullanınca budur diyo ya.

Arkadaşlar microsoft'a sıfır çekirdek filan gerektiği yok.Apple'ın veya Google'ın bişey yaptığıda yok.Microsoft dediğiniz firma Windows ürününü milyarlarca alternatif donanımda çalışacağını hesap ederek tasarlıyor.Apple ise 15 farklı alternatif donanımla çalışması için tasarlıyor.Üstelik Nvidia için google android özel serisi tasarlıyor ve geliştirilmesi için nvidia destek oluyor.Yani sonuç itibari ile siz çinde merdiven altında yapılmış türkiyede 10-15 $ a satılan bir webcam alıp bilgisayarınıza bağlayıp dandik bir driver yükleyim kullanıyorsunuz sonrada microsoft ne dandik işletim sistemi yapmış diyorsunuz.o 15 $ lık driver'ı garip webcam i ne android e nede macosx e takıp çalıştıramazsınız.Microsoft milyarlarca donanımla çalışacak işletim sistemi üreten bir ekip kendinize geliniz ,doğru düşününüz, sonra kalkıp microsoft 2u eleştiriniz.Windows 7 veya xp veya vista ne kadar güçlü işletim sistemleri görmek isterseniz gider Dell marka bir desktop alırsınız nasıl çalışıyor görürüsnüz.Yoksa mahalledeki internet kafede kafanızdan uydurduğunuz konfigirasyonla bilgisayar toplayıp en ucuz parçaları seçip 4 gb ram takmakla windows'u anlayamazsınız...

Bendeniz Macosx kullanırım.Çok memnunum,Ama nedense bütün işleri Windows tarafında bitirebiliyoruz...

ya siz ne kadar yanar döner milletsiniz!! gidip firma'nın biri Microsoft ürünlerini kötüleyince hepnini birden Pencereyi açar açmaz pis kokular dağılıyor etrafa bilmem ne memnun değilsen kullanma kardeşim. seni zorla Windows kullan demiyorlar ki. seni tatmin eden işletim sistemi bulursan git onu kullan yada eğer öyle biş işletim sistemi varsa. başka bi firma Microsoft'u övünce Microsoft büyük firma yok bişmem ne. şu kadar Ram'da çok hızlı çalılıyor. yorumcu arkadaşın dediği gibi. senin o merdiven altı kameralarını tanıyan kaç tane işletim sistemi var? önemli olan destektir. varsa diğer işletim sistemlerinde Windows gibi destek. git onu kullan..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play