Windows'u iPad veya iPhone'dan kontrol edin!

Bilgisayarınızı koltuğunuzdan, iPad veya iPhone'unuzla yönetmenin en iyi 5 yolunu açıklıyoruz!

Windows'u iPad veya iPhone'dan kontrol edin!

Masaüstü bilgisayarlarımız büyük ekranlara sahipler, dolayısıyla örneğin bir video izlerken monitöre yapışıp kalmanıza gerek yok. Fareniz ve klavyeniz koltuğunuza uzanmıyorsa merak etmeyin, onu uzaktan kontrol etmek için iPad'inizi veya iPhone'unuzu kullanabilirsiniz. İşte bu işi yapabilecek en iyi uygulamalar.

Remote Mouse

İstediğiniz klavye ve farenizi kontrol etmekse, Remote Mouse ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra iPad'inize kurup çalıştırmanız yeterli. iPad'iniz, fareyi kontrol eden dev bir touchpad'e dönüşecek. İsterseniz alt tarafta gizli klavyeyi de ortaya çıkarabilirsiniz.

Remoteless

Spotify üyesiyseniz ve bilgisayarınızdaki Spotify'yı kontrol etmek istiyorsanız, Remoteless ile parçalar arasında arama yapabilir, çalma listelerini düzenleyebilir, şarkıları başlatıp duraklatabilirsiniz.

VLC Remote, Mocha VNC Lite ve Remote Files

VLC Remote

VLC Remote, iPhone ve iPad'inizden medya dosyalarınızı kontrol etmenizi sağlıyor. Uzaktan çalma listenizi düzenleyebilir, dosya sisteminizde bulunan videolar arasında dolaşabilirsiniz.

Mocha VNC Lite (ve RealVNC)

RealVNC'yi PC'nize yükledikten sonra VNC Lite'ı iPad'inize yükleyerek, PC ekranınızı uzaktan yönetebilirsiniz. PC'nize bağlanmak için tek yapmanız gereken, onun IP adresini yazmak. Ancak fps çok düşük olacağından VNC ile video yürütmenizi tavsiye etmiyoruz.

Remote Files

İçeriğinize, uzaktan, iPad'inizden erişmek mi istiyorsunuz. Örneğin bilgisayarınızdaki bir filmi yatağınızdan mı izlemek istiyorsunuz? Remote Files bu iş için en iyi çözümlerden. Araç sayesinde bilgisayarınızın içeriğini Windows Gezgini bir benzeri arayüzde dolaşabilir ve bu içerikleri iOS cihazınızda yürütebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Microsoft un iOS için yeni yayınladığı Remote Desktop uygulaması daha iyi bence.

Bunu bilmeyen mi var? Ha, pardon sadece markası için alan özelliklerinden bilmeyen hatta Cem Yılmaz'ında dediği gibi " Elinde milyon dolarlık telefon var hala resim çekerken mesajlara giriyorlar.." insanlarının haberi yoktur.. :)

işte muazzam bir Apple farkı daha. tebrikler ve teşekkürler....

apple farkı değil arkadaşlar bunun android versiyonu daha ünlü; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hungrybolo.remotemouseandroid

o olay Sony Ericsson Z520i modelindede vardı... yuh... taklitçi Apple... her şeyi taklitten ibaret...

@grezimonk Çok zeki arkadaşım, bu uygulamalar üçüncü parti yazılımları.yani Apple'a ait değil. Ayrıca senin yaşını çok merak ediyorum çünkü Apple ile ilgili bütün haberlere karalayıcı yorumlar yaparak kendini rezil eden biri en fazla 11 yaşında olabilir.

@18 Eki 2013 19:30 34 sevgili kardeşimin nüfus kağıdında 34 yazar yazmasınada zeka yaşı 11 bile deildir

@18 Eki 2013 19:30 11 yaşında olan sensin Apple denen kurtlu elmaya tapmaya başlamışsın...

@grezimonk bilader tapıyorsak bile sana giren çıkan ne anlamıyorum şimdi dicen sen niye atlıyon konuya sana giren çıkan ne diye ama bende bi apple kullanıcısıyım ve gayette memnunum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir