Windows'un geleceği bu mesajda gizli

Microsoft başkan yardımcısı Bill Veghte Windows'un geleceğini anlatan detaylı bir mesaj yayımladı.

Windows yol haritası
Bill Veghte, Microsoft Kıdemli Başkan Yardımcısı, Çevrimiçi Hizmetler ve Windows İşletim Sistemleri

Microsoft'un Windows tanıtım – pazarlama stratejisinin agresifleşeceğini bu haberimizde duyurmuştuk. Ayak seslerini de şimdi duymaya başlıyoruz. Microsoft Kıdemli Başkan Yardımcısı Bill Veghte'nin "tüm Windows kullanıcıları" adresli gönderdiği mesaj Windows'un yol haritası üzerine bazı ipuçları veriyor. Mesajı aynen aktarıyoruz:


Windows Yol Haritası Üzerinde Bir Güncelleme


Günümüzde, dünya üzerinde Windows işletim sistemi ile çalışan 1 milyardan fazla kişisel bilgisayar bulunmaktadır. Kişiler arası iletişim, bilgiye erişim, içerik oluşturma ve paylaşma ve buna benzer birçok özelliğin yanı sıra; hem ev, hem de iş ortamındaki bilgisayar kullanımına, çok önemli ve vazgeçilmez yenilikler katan Windows, seneler boyu bir katalizör görevi görmüştür.

Windows, çoğu insanın kişisel bilgisayarlarından mümkün olan en iyi değeri ve faydayı elde edebilmek için kullandığı, çok yönlü bir platformdur. Windows aynı zamanda, pazardaki en geniş kapsamlı bilgisayar, aygıt ve uygulama seçeneğini bir araya getirmesi bakımından da çok önemli bir yere sahiptir.

Bize bu değeri kattıkları için bütün Windows kullanıcılarına ve Windows için milyonlarca çözüm geliştiren yüz binlerce iş ortağımıza teşekkür ediyoruz.

Windows hakkındaki bazı düşüncelerimi siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak, Windows XP ile Windows Vista'ya ilişkin olarak yöneltilen bazı genel soruları yanıtlamak istiyorum.

Aşağıda üç konuya ilişkin en son gelişmeleri sizinle paylaşacağım:

1. Windows XP hakkında planlarımız
2. Windows Vista üzerinde kaydettiğimiz ilerlemeler
3. Windows 7 hakkındaki düşüncelerimiz

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Garip:::::

Gayet açıklayıcı ve dürüst konuşmuş.Adam kendiside XP'nin hala ilk tercih edilen olduğunu biliyor.İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçemez.

iyi açıklamışlar durumu ama vistadaki eksikler sp1 de de fazla gitmemiş uyumluluk zaten sorundu inş. windows 7 de bu olmaz ama şimdilik xp revaçta xpye olan destek devam etmeli.

eski yeniye her zaman gebedir insanlar hep şunu söylerler bildiğimden vaz geçmem aslında bir fark etse bildiğim dediği zaten değişen bir süreçtir tıpkı saniyenin ilerleyişi gibi neyi sabitliye biliyoruzki daha ne sistemler gelir geçerde baki kalan devinimin kendisi olur yenilikler için kendinize her zaman yer açın bakış açınız gelişsin saygılarımla

inadına vista

vista dandik inadına xp

sistem düsükse xp sistem yüksekse vista

dx10 vista destekliyor dahada xp diyorsunuz anlamıyorum

inadına bende vistaa vista vista...

BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ KURARKEN "tam adınızı yazınız" denilen yere eposta adresinizi yazmalısınız ev demi işyerinde mi kurulum yapıyorsunuz ibaresi veya "Kişisel bilgisayar" notu da düşebilmelisiniz. Böylece kullanıcı kurulum sonrası o eposta adresini mutlaka microsoft tabanlı eposta kullanıcısı olmanız gerekiyor ki güncellemeler için yine messenger e de girebilirseniz aynısını sizden iyisi yok bence...böylece işletim sisteminizde kullandığınız softwareleriniz de aynı eposta adresine kayıtlı olduğuna göre sorunsuz yaşayabilirsiniz...bahadirhmm@superposta.com

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir