Windows Vista: Bu uyarıya kulak verin...

Eğer Windows Vista kullanıyorsanız bu uyarıya kulak verin; sisteminiz risk altında olabilir.

  • Halil Mollaoğlu
Windows Vista: Güvenlik açığı yeniden başlatıyor
Windows: Vista ve Server 2008 sürümleri internet üzerinden yeniden başlatılabiliyor.

Windows Vista ve Windows Server 2008'de keşfedilen bir güvenlik açığı saldırgana kurban bilgisayarı internet üzerinden yeniden başlatma fırsatı veriyor. Açık, Microsoft'un SMB2 protokolünde yer alıyor.

İnternette, yeni keşfedilen güvenlik açığını kullanan bir zararlı ortaya çıktı bile. Kullanıcılar saldırının tüm 32-bit/64-bit Vista ve Windows Server 2008 sürümlerinde başarıya ulaştığını bildiriyor. Açık ilk keşfediliğinde Windows 7'nin de bu açıktan muzdarip olduğu iddia edilmişti; fakat geçen süre zarfında Microsoft bir güvenlik bülteni yayımlayarak duruma açıklık getirdi. Bültendeki bilgilere göre açıktan etkilenmeyen sistemler şu şekilde: Windows 2000, Windows XP SP2 ve SP3, Windows XP x64 Edition SP2, Windows Server 2003 SP2, Windows 7 ve Windows Server 2008 R2.

Microsoft, gerekli yamayı ne zaman çıkaracağına dair bir açıklama yapmadı; fakat MAPP programına dahil ortaklarıyla güvenlik açığı hakkında daha fazla bilgi sunmak için çalıştıklarını bildiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

böyle insan zararlıları olmasaydı güvenlikle ilgili bir sorun olmazdı başkalarını zarara uğratınca ne geçio ellerine

Rezalet ! Rezalet ! Rezalet !.Vista kullanıcılarının attığı her adıma dikkat etmesi gerek.Windows 7 çıksada kurtulsak Vistadan gerçi RTM sürümü yayınlanmış olsada Final Sürümünü beklemek daha iyi olacaktır.Sonuçta RTM sürümü çıktıktan sonrada Windows 7 üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.

:D Gülerim..yasasın Mac os x

Zekalarını,virus gibi zararlı kod içeren programlar yazarak insanlara zarar verip, buradan bir kazanç umanların Allah elbet cezasını verecek ama bu insanlara karşı ciddi cezalar ve yaptırımlar da olmalı.

O kadar çok şey geçiyor ki... Biraz düşünün bakalım.

tabiki en büyük hedef ms

hani vista güvenliydi, ne yapcaz şimdi peki.

blaster gibi yeni bir virüs türevi çıkacak demekki şimdiden güvemlik duvarlarını sağlama alıp bu protokolu ve buna ait portu kapatmak şuan için en kesin ve temizçözüm başka yoluda yok.

böyle insan zararlıları olmasaydı güvenlikle ilgili bir sorun olmazdı başkalarını zarara uğratınca ne geçio ellerine
---------------------------------------------------------------------------------
Para çok para haz vs gurur.........

:D Gülerim..yasasın Mac os x

:D Gülerim...yaşasın Linux

mac os çu kardeşim bileşimci olmadığın çokta belli....merak etme en sağlam black hacker lar mac ile uğraşır.....bilmiyorsan öğren.....adam 1000 pc patlatıp kazanıcağına , 1 işadamının mac'ini patlatmayor merak etme....yanlız apple kendine pek çamur sürdürmeyi sevmediği için bu haberleri saklar.....aynı i phn rezilliklerini sakladığı gibi:):):)

Helal olsun microsoft 'a. Kendi eliyle vista yı kullanıcılardan soğutup win 7 satıyor. Ben vistadan vazgeçmiyeceğim. Win 7 kullanacağıma vistada devam ederim. Bence MS Bu güvenlik açıkları bilerek yapılıyor :(

Allah aşkına vista'nın neresi düzgün ki.Güvenlik açığı olması da beklenen şeydi zaten :))

Sen de yorum yaz