Windows Vista en büyük destekçisini buldu!

Büyük çoğunlun Windows 7'yi beklerken, Vista tarihi bir adım atmayı başardı: Vista'nın zaferi burada

  • Ümit Öncel
Windows Vista en büyük destekçisini buldu!
ABD ordusu Vista istiyor

Pek çok kişi Windows Vista'nın Microsoft'un ticari olarak en başarısız işletim sistemi olduğunu iddia ediyor fakat bu durum değişmek üzere. Microsoft sonunda toplu olarak yüz binlerce Windows Vista lisansı satacağı bir müşteri buldu: ABD ordusu.

ABD ordusunun bilgisayarının çok büyük bölümünde şu anda Windows XP kullanılıyor. Hali hazırda ABD ordusuna ait 744 bin PC'nin sadece %13'ünde Vista yüklü. Yapılan resmi bir açıklama için ABD ordusunun Windows 7 için bir süre daha bekleyeceği ve bu sırada tüm bilgisayarlarında Vista kullanacağı açıklandı. Sadece silahları kontrol eden ve özel ateşleme yazılımları kullanan, askeri ağa bağlı olmayan bir grup bilgisayar bu uygulamanın dışında bırakılacak.

Böylece ABD'de şirketlerde ve devlet kurumlarında ilk defa bu kadar çok sayıda bilgisayar Vista'ya geçmiş olacak. Devlet okullarında Vista sadece kısmi olarak kullanıyor ve PC'lerin büyük çoğunlunda halen Windows XP tercih ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Baktilar bu kriz ortaminda yerli mali yurdun mali dediler, hic olmazsa amerikan sirketi dediler. Hayirli olsun, ne diyelim. Askeri uygulamalarda Microsoft urunlerini dusunemiyorum bir turlu.

bil amca yağlı müşteri bulmuş kendine

Ama bence vistayı iyileştircekler bu sırada win7 de problemler çıkcak ki vista sp3 çıkarken win7 iyileştirme çabaları başlıcak vista çöpe gitcek ama bu sırada win8 dedikoduları çıkıcak derken bu böyle devam etcek...Şuanki izlenimlerim en azından böyle.

Askeri uygulamalrda microsoft ürünlerini düşenemiyorum diyen arkadaşım sanrım aynı işletim sistemini kullandığımız düşünüyor pentagon ya da nasa ile;onlar için üretilmiş xp - şu anda belirtilenin aksine 1 milyondan fazla satıldı (sadece domastik satış 980.000 idi) amerikan ordusuna ama tabiiki kriptosu 8 kat artılırmış özel üretim niye kullanacak amerikan ordusu başka bir önerisi oan var mı ??? biz de ne kullanılıyor onu bilen peki...

Acaba neden şu pek güvenli Linux seçilmiyor da vista ile devam etme kararı alınıyor biri açıklayabilir mi ?

Adamlar talip olmuştur almışlardır veya alacaklardır. Orduda lisanssız xp mi kullansın?:D Veri kaybetmek büyük bir tehlike ve ordu bunun bilincinde, Vista işletim sistemi belki performans istiyor ama veri güvenliğinde 1 numara sisteminizi hertürlü kurtarabiliyorsunuz

Acaba neden şu pek güvenli Linux seçilmiyor da vista ile devam etme kararı alınıyor biri açıklayabilir mi ?
Bugün 13:46:18

---------------------------------------

Linux sadece güvenli, gerisi yok. Ayrıca piyasaya çıkan yazılımların %95'i Linuxa uyumsuz. Ayrıca yazılım kodları windowsunkinden farklı. Hem güvenli olması bir işe yaramaz. Yükle Kaspersky, NOD 32 veya Norton babalar gibi PC güvenli olur.

windows7 250 tl üzerinde bi fiyata satılırsa vistadan vazgeçmek çoğu kullanıcı için hayal olur en iyisi fiyatları biraz daha gözden geçirsinler. sp3 ile vistada gözle görülür değişiklik olursa ben win7 ye geçmem kullanıcılar da böyle düşünüyordur.

Dünyanın en güvenli sistemi her zaman Windows olacaktır;çünkü koskoca bir software ve hardware dünyası windows'un yanında.
Windows çıplak haliyle Linux'tan ve Maclerden tabii ki güvensizdir.
Tüm ülkeler veya tüm Linux camiası birleşip bir konsorsiyum kurup ortak bir Linux üzerinde çalışmadığı sürece de ne hardware ne de software camiası Linux'a pek de yanaşmayacaktır.Bu dünyada kimse attan inip eşeğe binmez.Kimse rahatından taviz vermez.Sadece düşük kaliteli açık kodlu programlarla Linux çok da ileri gidemez.Linux camiası sadece sistemle ilgilenmek yerine aynı zamanda kaliteli programlar da ortaya koymaya çalışmalıdır.Ve yahut EXEler Linux üzerinde de çalışabilmelidir.

Bir sürü Linux denedim. Eğer bilgisayar konusunda uzmanlaşacaksanız. Yazılım, ağ sistemleri gibi konularla ilgileniyorsanız linux kullanmak gerekebilir ben msn, oyun, internet için en ideali microsoft ürünleri Şu yanlışa düşülüyor Ben zekiyim çok iyi bilgisayar biliyorum. karşıdaki de benim kadar bilsin. kendinize göre düşünmeyin.
Bir seferinde linuxta Ekran sürücüsünün yazılmına küçük bir müdalede bulunmuştum. Çok keyif almıştım. Bilgisayar yazılımı ya da daha derin konularda linux derim.

microsoft icin bi + degil bence, vistayi almasalar W7 yi alicaklardi, bu vistanin satilisi daha simdiden W7 yi dusurdu bence

Parası olan istediğini kullanır. Korsan olan da istediğini kullanır. Kendi ülkesinin ordusuna hizmet veren bir firma gayet doğal karşılanabilir. Aynı durum Linux Pardus için de geçerli. Vista kötü bir işletim sistemi değil ara bir işletim sistemi. Tıpkı Windows Mobile 6.5 gibi. Elbette akıcı bir şey olmayabilir. Derin konularla ilgilenecekseniz diyen arkadaşa tavsiyem Derin denizde olur uzayda olur Bilgisayarda derinlik en fazla kod kadar olur. Bilgisayar bir araç olmalı amaç olmamalı. Derslerinize çalışın yaz geldi.

ağzı olan konuşuyor, hatta hayatında bir kere linux kullanmamış adamlar, ya da kendisini bilgisayardan anlıyor zannedip linux kurduğu zaman iki satır komut yazmaktan aciz olanlar, Lİnux'un L sini Macintosh'un M sini bilmeden Microsoft tüm bunlardan daha iyidir demek, hatta Attan inip eşeğe binmek diye tanımlamak cahilliğin ta kendisidir, abesle iştigaldir.

sen önce kullandığın işletim sistemindeki programların görsel showların yıllar önce mac ve linux sistemlerde var olduğunu bi öğren de gel, ayrıca exe dosyalarıda linuxde çalışır bunu da öğren, sen en iyisi linux hakkında bir kaç kitap oku diyeceğim ama senin işine windows kullanıp oyunlara crack aramak patch yapmak daha kolay gelir, bundan 10 yıl sonrada aynı şeyleri yaparsın ve kendini bilgisayardan anlıyor sanırısın olduğun yerde sayarsın benden söylemesi.

hayret Vista nın yanında Linux de kullanacaklar sanıyordum.

Local Area network status yazan kısma özel bir sürücü yükleyebilirlerse kendilerini koruyabilirler ''this connections uses this items'' buraya özel bir sürücü yüklediklerinde dünya üzerinde herkesin ancak güvenlik programı yükleyerek kavuşabildiği internet ortamını bu sürücüyle kavuşurken zarar bile görmezsiniz çünkü bağlı olduğunuz server size her tür koruma hizmetini tıkladıktan bir kaç sn içinde sağlıyor.

peki bizim ülke neyi kullanacak merak ediyorum tüm pc lerimizi en güçlü pc kasasına çevirilmiş mi yoksa içinde hem linux hem vista hem XP advanced veeee her pc kasasının yanına Mac OS...

Sen de yorum yaz