Windows Vista ile eğlence

Windows Vista'nın Multimedia özelliklerinden tam anlamı ile faydalanmak için Media Center kullanımı.

Dijital resimlerinizi Explorer ile yönetin

Vista'da, Windows Media Center'ın yanı sıra resimlerle ve videolarla uğraşan birkaç program daha bulunuyor. Günümüzde her evde dijital fotoğraf makinesi olduğunu düşünürsek, Vista'nın kendi resim yönetimine ve dijital resimleri çalıştırabilen bir araca sahip olması şaşılacak bir şey olmasa gerek. Internet Explorer dahi resimleri gösterme bakımından yeniden gözden geçirildi.

Eğer bilgisayarınıza çok sayıda resim yüklediyseniz ve Vista'nın arama özelliğini kullanmak istiyorsanız, bakmanız gereken yer anahtar kelimeler. Arama sonucunda karşınıza gelen herhangi bir resim veya bir grup resim üzerine tıklayıp »Özellikler« menüsünden başlık, tema ya da tarih gibi genel çağrışım yapan isimlerle resimlerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.. Örneğin bu sayede; Rio de Janeiro'da çektiğiniz tatil resimlerini "tatil", "rio", "karnaval" veya "Brezilya" gibi başlıklarla hemen bulabilirsiniz.

Arama kutucuğunun filtreleme özelliğini devreye sokun ve sadece resimlerinizin bulunduğu klasörde arama yapın. "Brezilya" kavramını girin, daha sonra önünüze gelen resimlere göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bun incelemeyi görünce balıklama atladım ama baska kaynaklarda bulamadığım gibi burdada soruma cevap bulamadım. Vista MCE de Çevrimiçi Medya en çok dikkatimi çeken vede en cok kullanmayı istediğim bölüm, fakat burada vistanın oyunları haricinde hiç bir uygulama yok. internet radyo ve tv leri haber ve bilgilendirmeler havadurumu gibi bu tarz başlıklar var fakat içeriği boş buraları nasıl dolduracağız bir fikri bilgisi olan varmı?

Bari hiç olmazsa Chip dergisi elemanları fotograflara 'resim' demesin de çoğu insanın çok yanlış konuşmasına destek olmasın.Digital olsun olmasın fotograf makinesi resim çekmez.Fotograf çeker.B.sayarınıza yükledikleriniz resim dosyaları değil fotograf dosyalarıdır.Resim kalemle ya da fırça ile yapılır,fotograf ise çekilir.Fotograf makinesinin çektiği resim değildir...İnsaf ediniz artık.Dili yanlış konuşmayınız,biraz gayret ediniz...

Arkadaşım TDK sözlüğünde resim'in anlamları içinde fotoğraf da vardır. Bu sadece bizde değil dünyada da böyle. "Taking pictures" gibi mesela:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir