Windows Vista ile eğlence

Windows Vista'nın Multimedia özelliklerinden tam anlamı ile faydalanmak için Media Center kullanımı.

Vista ile eğlence

Yeni işletim sistemi Windows Vista, resim, film ve müzik oynatabilmek için çok sayıda özellik sunuyor. Windows Vista Home Premium ve Vista Ultimate en iyi eğlenceyi sunabilmek için beraberinde Media Center ile geliyor.

CHIP Online, yeni Media Center'ı tanıtarak resimlerinizi Windows Vista ile görüntüleyip nasıl diske yazabileceğinizi gösteriyor. Windows Media Center'ın daha önceki sürümlerini kullandıysanız ilk olarak başlangıçtaki yeni arabirim dikkatinizi çekecektir. Media Center'ın arka planı artık gittikçe koyulaşan bir mavi tonda görünüyor ve ışığın yetersiz olduğu durumlarda nesneleri görebilmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca Vista Media Center'daki kolaylaştırılmış yönetimle, zor noktalardaki basitleştirilmiş kullanım da açıkçası oldukça hissediliyor. Örneğin yeni yatay gezinme sayesinde doğrudan başlangıç penceresinden film, resim ya da şarkılara erişebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bun incelemeyi görünce balıklama atladım ama baska kaynaklarda bulamadığım gibi burdada soruma cevap bulamadım. Vista MCE de Çevrimiçi Medya en çok dikkatimi çeken vede en cok kullanmayı istediğim bölüm, fakat burada vistanın oyunları haricinde hiç bir uygulama yok. internet radyo ve tv leri haber ve bilgilendirmeler havadurumu gibi bu tarz başlıklar var fakat içeriği boş buraları nasıl dolduracağız bir fikri bilgisi olan varmı?

Bari hiç olmazsa Chip dergisi elemanları fotograflara 'resim' demesin de çoğu insanın çok yanlış konuşmasına destek olmasın.Digital olsun olmasın fotograf makinesi resim çekmez.Fotograf çeker.B.sayarınıza yükledikleriniz resim dosyaları değil fotograf dosyalarıdır.Resim kalemle ya da fırça ile yapılır,fotograf ise çekilir.Fotograf makinesinin çektiği resim değildir...İnsaf ediniz artık.Dili yanlış konuşmayınız,biraz gayret ediniz...

Arkadaşım TDK sözlüğünde resim'in anlamları içinde fotoğraf da vardır. Bu sadece bizde değil dünyada da böyle. "Taking pictures" gibi mesela:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir