Windows Vista SP2'yi gören var mı?

Microsoft Vista SP2'yi üreticilere çoktan dağıttı. Peki ama bizler neden hala SP2'ye sahip değiliz?

  • Ceyhun Seval
Windows Vista SP2'yi gören var mı?

Microsoft üç hafta önce Vista SP2'yi tamamlayıp bilgisayar üreticilerine "dağıtım öncesi son sürüm" etiketiyle göndermişti. O zamanlar SP2'nin üreticilere gönderildiğini onaylayan Microsoft yetkilileri güncellemenin MSDN ve TechNet kullanıcılarına dağıtılacağı tarihin belirli olmadığını söylemişti. Ama TechNet yükleme sitesinde Microsoft, Vista SP2'yi hem 32bit hem de 64bit'lik sürümler halinde 14 Mayısta sessiz sedasız yayınladı.

Aslında Microsoft'un Vista SP2 sürümü için tantanalar koparmamasına ve kullanıcılara sunmakta acele etmemesine şaşmamak lazım. Çünkü üst düzey Microsoft yöneticileri bile Vista'yı sanal geri dönüşüm kutularına attı bile. Geçtiğimiz hafta Microsoft'un Windows Kurumsal departmanı yöneticisi Bill Veghte'nin Vista'ya geçmeyi düşünen kurumları vazgeçirmeye çalıştığı ve Windows 7'yi önerdiği haberini vermiştik.

Vista SP1 kullanıcıları SP2 güncellemesini eninde sonunda elde edecekler. Ama Microsoft uzanıp da Windows Update sitesindeki düğmeye basana kadar biraz beklemeleri gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

VISTA SP2 YI YUKLEDIM DENEDIM HERHANGI BIR FARK OLMUYOR. BOŞUNA BEKLEMEYIN HAZIR ZAMANINIZ VARKENDE WINDOWS DAN KURTULUN!

Vistadan istediklerini alamadılar tabi o yüzden destek vermek istemiyor mu ney neyse kötü bi şaka :D

Dolandırıldık mı yani biz vista kullanıcıları?

ben görmedim :D

Windows 7 piyasaya çıktığından beri Microsoft'un Windows Vista'ya üvey evlat muamelesi yaptığını herkes biliyor artık. O yüzden bu duruma pek şaşırmıyorum.

Demekki sp2 hiçbirşey vadetmiyor boş bir güncellemeden öteye gidemez forever windows 7

bakin gorun 7 de vista gibi olacak sonra 8 cikacak ve dejavu yasar gibi surup gidecek bu olaylar, maksat cepler dolsun

Dolandırıldık mı yani biz vista kullanıcıları?

ohoo microsoftu beklersek yandık demektir. Ben indirdim yükledim bile sorunsuz Vista SP2 oldu.

sp1 şubat sonu düşmüştü nisanda dağıtılmıştı parayı veren pastıran ilk once dener mantığı torrent dünyası sağolsun microsoftun yaptığı ayrımcılığı bi nebze engelliyo...

arkadaşlar vista sp2 22 mayısta yayınlanacak. ilgilenenlere duyurulur. microsoftun sitesinden bakabilirisiniz.

rc sürümü(w7)cıkınca,betalarına(vista)yamaya ne gerek var!.meraklı

Çıkacaksa çıksın artık nalet olsun :S 5 mayıstan beri bekliyoruz.

arkadaşlar vista sp2 22 mayısta yayınlanacak. ilgilenenlere duyurulur. microsoftun sitesinden bakabilirisiniz.
---------------------------------------------------------------------------------
*****************HANGİ 22 MAYISTA???*******************
1-2010
2-2011
3-2013

arkadaslar benden var ama yükliyemiyorum türkce dil engeliyor diye bir not cikiyor onun icin olmuyor

Türkçe Vista, İngilizce SP2 olmaz.

26 mayıs ta kullanıcılara sunulacak diyorlar microsoft un destek sitesinde artık doğru yalan bilemiyorum bekleyip göreceğiz

hani merak bu ya...
vista'sını ilaçlanmış olarak kullananların ilaçlık özelliği bitiyormu acaba..
sp-2 yi bilgisayarlarına kuranlar lütfen cevaplasınlar.. :))
saygılar

ya merak ediyorum çıkınca ne olacak ..yükleyince var olan sorunlar düzelecek mi? sp55 çıksa ne olur? saçma..benim vistada sp8 yazıyoo..bilgisayarım.. sağ tık..özellikler..service pak 8.. "woovvvvv vay be " seslerini duyar gibiyim..

ya merak ediyorum çıkınca ne olacak ..yükleyince var olan sorunlar düzelecek mi? sp55 çıksa ne olur? saçma..benim vistada sp8 yazıyoo..bilgisayarım.. sağ tık..özellikler..service pak 8.. "woovvvvv vay be " seslerini duyar gibiyim..
_________________________________________________________
Var olan sorunların düzeleceğini ümid ediyoruz. O yüzden bu merak dostum! bekliyoruz + sen bir doktora görün sessiz bir yerde ses duyar gibi oluyormuşsun baksana :)

merhabalar,Vistadan tam verim almak istiyorsanız gerekli donanım enaz 2 GB ram tavsiye edilen 3 GB ram PC destekliyorsa 4 GB ram süper olur.İşlemcinizde orta üst sınıfta olması gerekli AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 6000 + 3.00 GHz veya İntel Core 2 6600 2.40 GHz ,Vistada temel kural ram ,ram ne kadar güçlü olursa çoklu pencere açılımı ve oyunlardaki performans okadar iyi oluyor buarada birşey daha eklemek istiyorum konu dışında ama;çoğu oyun oynayanlar oyunların fabrika çıkış ayarlarıyla oynuyor yani orta sınıf PC ye göre ayarlar yapıp veriliyor şayet PC niz destekliyorsa oyunların görüntü ayarlarını en üst seviye getirin öyle oynayın çöznürlüğüde üst seviyeye getirin bakalım aradaki fark nasıl oluyor?

Not:Vista bazı proğramları ve oyunları açmıyorsa mutlaka o proğramın yada oyunun yazılımından kaynaklıdır,çok basit bir örnek Vista çıkışı 2007 ,NFS mostwanted 2006 yılı Vista bunu sorunsuz açıyor,açmadığı oyunlara gelince o oyun ya StarForce(bazı oyun üretici firmaların anlaşmış olduğu Rus yazılım koruma şirketi) ile kopyalanmaya karşı korunmuştur (kopya oyun alanlar için diyorum) veya Vistanın DEP (veri yürütme proğramı)'na takılıyordur DEP 'i devre dışı bırakmanızıda tavsiye etmem.StarForce kaldırmak için http://www.onlinesecurity-on.com/protect.phtml?c=55 bu siteden
DOWNLOAD StarForce Driver Removal Tool olanı indirmeniz gerekli herkese kolay gelsin.

aslında sp çıkaracaklarına, madem win7 daha iyi diyorlar, vista'yıda iyileştirsinler o zaman. biz para verdik, bilgisayara vista yüklemişler, istemem dediğinde xp yüklemiyorlar, sonra vista kötü... kötü ise biz neden kullandık 2 yıldır bu kötü sistemi, neden o zaman xp kurmadınız makinama yada neden vista yaptınız direk win7 yapsaydınız

yahu sp2 çıktı ben yükledim bu chip uyuyor herhalde :)

CHIP Online Notu:
http://www.chip.com.tr/konu/Windows-Vista-SP2-hazir-indirin_12430.html

Sen de yorum yaz