Windows Vista'yı unutmak mümkün mü?

Üzerinden kaç yıl geçerse geçsin; Microsoft, Windows Vista ile yaşadıklarını hala unutamıyor!

Windows Vista'yı unutmak mümkün mü?

Microsoft'taki CEO görevini bırakmak üzere hazırlık yapan Steve Ballmer, giderayak pişmanlıklarını da itiraf etti. Vista işletim sisteminin, görevi boyunca yaşadığı en büyük pişmanlık olduğunu dile getiren Ballmer, geriye dönme şansı olsa Vista'yı yeniden yapmayacağını da ekledi.

Ballmer, Longhorn (uzun boynuz) kod adlı Vista işletim sistemi için, "tek seferde yapılmış en büyük hata" ifadesini de kullandı. Vista'nın geliştirilmesi ve yamanması için geçen yılların büyük bir kayıp olduğunu düşünen Ballmer, bu iş gücünü daha faydalı alanlara harcamadıkları için pişmanlığının daha da büyüdüğünü söylüyor.

Ayrıca, birkaç yıl öncesine kadar kar edemeyen Xbox bölümünün, donanım satışlarından ve oyun pazarlamasından yeterince para kazanmamasına rağmen inatla devam etmesinin de hata olduğunu düşünen Ballmer, öyle görünüyor ki, Xbox bölümünü satmak isteyen muhtemel CEO'lardan Stephen Elop'un planlarını destekliyor. Bakalım, Ballmer'dan sonra Microsoft nasıl şekillenecek?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

bu adama yetk, versen office ürünlerini hatta Windows'u bile başka şirketlere satar.

windows 8 içnde aynısı olucak

vista için yaşanan her şey 8 dede yaşanıcak benimle aynı fikirde olmayan varsa neden o zaman internet kafeler windows 8 kullanmıyor ?

@monster 07 İlk çıktığında windows7de yoktu internet kafelerde yoktu heryerde windows xp vardı ki hala çoğu yerde xp var

@monster 07 üşeniyolar da ondan bide alışkanlıkları değiştirmek zordur.

@monster 07 onun büyük bi sebebi daha orjinallik için tam bi crack çıkmadıda ondan

@monster 07 internet kafeler hala xp kullanıyor ve i7 7970 gibi donanımda kullanmıyor hepsi düşük seviye bileşen kullanıyor.

@gcb1903 tam tersi o fazla para kazanamayan yerler için geçerli benim oturdugum yerde nvida gtx 670 ti kullanıyorlar ve bilgisayarlarda canavar gibi ve onlar bile windows 7 en iyisi diyor

Hala vista kullanıyorum vista çok iyi bence

@13 Ara 2013 14:04 Bu işkenceyi kendine yapma bence win7'ye bir şans tanı :)

na mümkün?....

Çok itici bir işletim sistemi

Tek seferde yapılmış en büyük hata Windows 8 dir.

vista aslında dönüm noktası idi.xp yüklü o hantal bilgisayarlar vistayı kaldıramadı.

@13 Ara 2013 17:02 bilgisayarlar hantaldı ama işletim sistemi her programı açamayan veya donanım isteyen bir haldeydi

Tek seferde yapılmış bir diğer en büyük hata da Windows 8 dir. O kadar.

Vista güzeldi ama bilgisayarlar kötüydü. Ben kullandım ve gayet iyiydi.

Xbox nasıl kar ettiyse Windows vista'da sonradan açılabilirdi ancak şans tanınmadı geliştirmek yerine 2009da Windows 7 çıkardılar.(vista'nın traşlanmş hali)

@gcb1903 tam tersi o fazla para kazanamayan yerler için geçerli benim oturdugum yerde nvida gtx 670 ti kullanıyorlar ve bilgisayarlarda canavar gibi ve onlar bile windows 7 en iyisi diyor

win 8 bazı tipler için çok iyi olabilir, hani herşeyini internetle paylaşan, tuvalete gitse faceye koyan, şifrelerini 12345 yapan, işte bu tipler için win8 ideal. Yeni teknoloji açıkça bulut teknolojisi gibi, akıllı cepler gibi bir tip istiyor. Verilerimi tek çatı altında bir hesap ile eşleştirip kullanacağım ve senkronize edeceğim saçma. Koca bir şirketin isteğe göre windows yapmaması ilginç, metrolu win metrosuz win mesela çok mu zor. Ayrıca bill amca vaad ettiği tuşa bas windowsu kullan osu ne zaman yapacak bunun yerine aero kapat, transparan efekt kapat, onu kapat bunu kapat os hızlandı vay vay ne çözüm. win 7 güzel bence win 7 tarzından geçip desteği keser ve win 8 e mahkum ederseler free oslara gün doğacak bu kesin.

herzaman ms bir kötü bir üyü çirir işletim sistemlerini artık 9 a bakaçaz.

windows vistada bişey yoktu gayet iyiyidi sadece eksikleri vardı ama bilgisayarlar berbattı ve yavaştı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir