Windows XP altına kablosuz ağı ayarlamak

Ağ adaptörlerinin sorunsuz çalışması ve sürücü problemi olmaması, Windows XP'yi avantajlı kılıyor.

Windows XP altına kablosuz ağı ayarlamak

Windows XP altında kablosuz ağ kurmanın bir avantajı var: sürücü problemi yok, her ağ adaptörü XP altında sorunsuz çalışıyor.

Kablosuz ağı aramak

Bir kablosuz ağa bağlanmak için Windows XP' de ilk olarak »Başlat / Tüm Programlar / Donatılar / İletişim / Ağ bağlantıları« yolunu izlemelisiniz. Daha sonra buradaki Kablosuz ağ seçeneğine çift tıklayın ve etraftaki kablosuz ağların aranmasını sağlayın. İstediğiniz ağı bulduğunuzda »Bağlan« komutu ile parolanızı girdikten sonra ağa bağlanabilirsiniz.

Ayarları değiştirmek

Eğer kablosuz ağ ayarlarını değiştirmek istiyorsanız listedeki bir kablosuz ağı seçin »Ortak Görevler« kısmından »Gelişmiş ayarları değiştir« seçeneğine tıklayın. Buradan »Kablosuz ağ« seçeneğini işaretleyin ve »Tercih edilen kablosuz ağlar« kısmı altından istediğiniz kablosuz ağa tıkladıktan sonra »Özellikler«'i seçin. »Tercih edilen kablosuz ağlar« kısmında yukarı veya aşağı komutlarını kullanarak kablosuz ağları istediğiniz sıraya koyabilirsiniz.

Yine bu kısımda bulunan »Gelişmiş« seçeneğine tıkladıktan sonra seçilen kablosuz ağa otomatik bağlanılması ile ilgili ayarı bulabilirsiniz. Yine benzer bir ayarı da Vista altında bulabilirsiniz. Bu ayarı devre dışı bıraktığınızda bilgisayarınızın bağlanacağı ağları kendiniz seçmelisiniz.

Kablosuz ağı elle ayarlamak

Kablosuz ağ ayarlarını elle yapabilmek için XP'nin yardımcısını kullanabilirsiniz. Bu aracı başlat menüsündeki
Bağlantılar/Kablosuz ağ bağlantısı kurulumu yolu altında bulabilirsiniz. Bir başka alternatif ise Denetim Masası/ Ağ ve Internet Bağlantıları/ Ev veya küçük ofis için kablosuz ağ bağlantısı oluştur seçeneği.

Dikkat: Vista'nın aksine Windows XP ile SSID yayını yapmayan kablosuz ağlara bağlanamazsınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ya arkdaslar sıtemiz cok gusel mukemmle ama sıze bıre sey sormak ıstıyorum bm pcmın bı sorunu wardı bnm pcme 4 - 5 defa format cekıldı we sımdı dusel dı ama bn su anda komsumla kablosuz ag kullanamıyorum sıfrem falan elımde onu bana yasarsanız sewinirm coq onemlı

@30 Oca 2009 21:14 bak kardeş

aynen benimde sorunum o

yaw kablosuz ağa çift tıklatın dio ama orda kablosuz ağın k si bile yoq :D

Bende kablosuz ag baglantilari diye birsey yok ne yapmaliyim?

Kablosuz ağ diye bişy yok mk :D

Ben denemedim işe yariyomu la

Kablosuz ağ bağlantısı diye bir şey yok

Arkadaşlar benim bilgisayarım win xp girdim başlat a sonra donatılara ama bende donatılarda ağ bağlantıları seçeneği gözükmedi zaten ben ayarlara girdiğimde kablosuz ağ bağlantıları da gözükmüyordu geri dönüşüm kutusuna baktım oradada yok ne yapabilirim bilişim hocama sordum donanımlara bak dedi ve bir şey anlamadım lütfen acil cevap verin cevap veren inşALLAH zengin olur

Ole bise bulmadim yav

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir