Windows XP'den Windows 7'ye geçiş rehberi!

Windows 7'ye geçmeye karar verdiyseniz hiç korkmayın! İşte kolay alışmak için başlangıç rehberiniz!

  • Ali Güngör
Windows XP'den Windows 7'ye geçiş
Geçiş çok kolay, bu rehberle hemen çözeceksiniz

Windows XP'ye alıştıktan sonra kullanıcıların pek çoğunun bırakası gelmiyor. Ta ki yeni bir PC alıp da XP'nin ne kadar yakışmadığını görene kadar...

Neyse ki Windows 7'ye geçiş, Windows Vista'da olduğu kadar kafa karıştırmıyor. Hatta kullanıcılar işin küçük sırlarını keşfettikçe bu yeni işletim sisteminin Windows XP'ye göre avantajlarını keşfetmeye başlıyorlar.

Bu makalemizde de bu geçişi yeni yapan kullanıcıların işini kolaylaştırmak istedik. Windows XP'den Windows 7'ye kolay bir geçiş ve hızla alışarak verimli çalışma için galerimizdeki makalemizi takip edin ve çabucak Windows 7'nin efendisi olun!

Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş için ipuçları...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Chip Online'ın bu Windows 7 sevdasını anlamıyorum.

Ben size daha iyi bir rehber hazırlayayım...
1- Windows XP'de kalın.
2- Hiçbirşey dosya taşımanıza, backup yapmanıza gerek yok.
3- Donanım upgrade'i yapmanıza da gerek yok.

Oldu da bitti... Dünyanın en iyi, stabil kullanıcı dostu işletim sistemini kullanıyorsunuz zaten...

@Dün 13:16

Sanırım hayatınızda hiç Windows 7 kullanmadınız.

xp de kalın mı yok artık xp mi kaltı artık xp berbat ötesi 0 görsellik iğrenç windows 7 4ever hayatında win7 görmemiş insanlar xp savunuyor

En iyisi MacOSX'e geçin. Windows ile senelerce işkence çektiğinize pişman olacaksınız valla.
Bu arada windows 7'nin görünümü şık denmiş. Evet, profesyonel tasarımla uzaktan yakından alakası olmayan, her menünün çok abuk bir şekilde şeffaf olduğu, rengarenk ve gözü yoran bir görünüm ne kadar şıksa windows 7'de o kadar şık.

Bu arada Dünyanın en iyi(mi), STABİL(mi)(!) ve hatta kullanıcı dostu işletim sistemi XP'mi?

Seninki Nasa yada CIA için geliştirilmiş özel sürüm galiba.
Çünkü ben XP kullanırken bir süre sonra şişiyo, yavaşlıyo ve format gerekiyodu. Makinayı kaç kere baştan başlatdığımı hatırlamıyorum bile.

MacOS X'e gelince. Hala 2 sene sonra bile ilk kurulduğu günkü kadar iyi durumda. Baştan başlatma nedir zaten unutuyorsunuz.
Virus mü. Ben daha rastlamadım bir kere bile.

Bu arada windows 7'nin kolaylıkları ne kadarda MacOS X'in kolaylıklarına benziyor öyle. Hayret yani.

Dün 13:16 da yazan kişi benim...

Recep Baltaş'a sormak istiyorum. Windows XP'de olmayıp Windows 7'de olan ekstra özellikler nelerdir? Bu kadar elzem midir Windows 7'ye geçmek?
Windows 7 kullandım, kullanıyorum aynı zamanda. Orijinal Professional versiyonu - grafik güzellikleri dışında birşey göremedim. Aradıklarımı bulamıyorum, sistem ayarları vs. değiştirmek için menülerde dolaştırıp duruyor - aynen girdiğinizde daha fazla ürün aldırmak için dolaştıran büyük marketler gibi. Söylemeye çalıştığım - yeni bir özellik yok Windows 7'de - fazla dolaştırdığı için büyükmüş/daha da geliştirilmiş gibi geliyor.

Neyse - konuyu dağıtmayayım.. Sorumu yineliyorum...

-- Windows XP'de olmayıp Windows 7'de olan ekstra özellikler nelerdir? -- Bu kadar elzem midir Windows 7'ye geçmek?

xp yi savunmak saçma linux e geç hem daha hızlı hem virüs derdi yok
eğer oyun oynamıyorsanız linux en iyisi

görsellik ve kullanım kolaylığı benim açımdan windows7'ye geçmek için önemli nedenlerden biri. bana göre böyle ve ben windows7 kullanıyorum, ama ben sevip kullanıyorum diye de herkez sevmek ve kullanmak zorunda değil. microsoft bunu anlamak istemiyo, nedenide para.

kedi misali uzanamadığı ete mundardemekle aynışey.

Recep Baltaş'a selamlar ama Win7 yi neden kullanmam gerekiyormuş ki..bunu anlayamadım...Win7 yi , Vista'dan ağzım yandığı için, önce bir deneyeyim de alacağım sonuca göre geçeyim diye düşünüyordum... Ama o da ne...? Aynen Vista'da olduğu gibi Win7 de de en az dört çevre bileşenim çalışmıyor. Şimdi ben sorayım..XP de böylesi kaprisler yok iken neden Win7 ye geçeyim ki...?
1- Çok mu aptalım da Win7 nin eşsiz ve harika (!) avantajlarını göremiyorum ?
2- Çok mu zenginim ki 4 çevre bileşenini çöpe atma pahasına XP yi bırakayım ?
2- Yoksa ben bir teknoloji ve/veya ilerleme düşmanı ve art niyetli birisi miyim ?

Gittiği son noktaya kadar XP diyorum...Dikkat edin lütfen;bazı fanatikler gibi takım tutarcasına İNADINA XP demiyorum...Ama gittiği yere kadar.

Tarafsızlık adına, lütfen ama lütfen, XP yi bırakıp Win7 ye geçince nelerin karşılığında neleri kaybedebileceğimizi de makalenizde yer verebilirseniz daha tutarlı olur diye düşünüyorum...Yoksa takım tutar gibi, Win7 cici - XP kaka... ? olmuyor beyler...

burdaki haberleri ve forumdaki konuları izinsiz olarak forum bölümünde yayınlıya biliyormuyuz ?*

CHIP Online'ın notu:
Kaynak göstermek şartıyla alıntılayabilirsiniz.

Eşekten inip ata binmek istiyorsanız WİN7'ye geçin. Ama atta, eşekte olduğu gibi ses yok. ;)

Arkadaşım doğru söylüyorsun ilk başta bir vistayı çözünde sonra w7 ye geçin hem w7 de eğer orjinal cd si yoksa orjinal yapma sorunu var

Neden Windows XP, Vista veya 7 ki, illa geçmek mi gerekiyor kesinlikle gerekmiyor. bilgisayarda ne yapmak istiyorsanız ona göre mac os x veya linux ubuntu pardus rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve sizin için gerekli olan herşeyi sağlayabilir. Ayrıca güven içinde virussüz bilgisayar kullanabilirsiniz.

Sevgili Turhan bu kadar uzun bir mesaj yazmışsınız fakat çalışmayan bileşenler hakkında bilgi yok... Bu güne kadar 7'de çalışmayan bileşen olmadı. Bu kadar emin konuşuyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play