Windows XP'nin derdi ne?

Bilgisayarın yeniden açılmasını engelleyen "Gerçek mavi ölüm ekranı" sorunuyla ilgili ilk açıklama!

  • Ali Güngör
XP'de ilk mavi ekran açıklaması

Microsoft, geniş çaplı bir sorun olan Windows XP'deki mavi ekran hatasının olası sebebini açıkladı.

Microsoft yetkilileri yaptıkları açıklamada Windows XP'de güncelleme sonrasında oluşan sorunların, kısıtlı bir kesim kullanıcıyı etkilediğini açıkladı.

Windows Update ile Windows XP'lerini güncelleyen, zararlılardan daha iyi koruma ve daha stabil bir performans bekleyen kullanıcılar, karşılaştıkları ciddi sorun ile şaşkına dönmüştü. Mavi ekran gören kullanıcılar, bilgisayarlarını açamaz hale geldi.

Microsoft'tan kıdemli güvenlik sorumlusu Jerry Bryant yaptığı açıklamada, şirketin bu sorunu araştırmaya devam ettiğini, ancak sorunun MS10-015'ten değil, zararlı bir yazılımdan kaynaklanıyor olabileceğini belirtti.

Bu konuda detaylar açıklandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

olurmu olur sonuçta sp2 de ilk çıktığında aynı sıkıntılar yokmuydu sistemde virüs varsa çökertiyordu yada donanımsürücüleri ile alakalı sorun olmasına rağmen sp1 de sessizce çalışan sistemlerde sp2 sonrası hep çöküyordu aynı hikaye yine.

Yemezler zikr-i zort... Hadi bu bluescreen olayi senin disinda gelisti belki sp3 ile usb belleklere virus gecisini engelleyen korumayi kaldirmana ne demeli

Rezil ettiler sistemleri, şimdide suçu zararlı yazılımlara atıyorlar .. Onca verisini kaybeden yada masrafa girenlerin zararını bu açıklamamı karşılayacak ???

bedava sstemlerde bile bu saçmalık yok, kaldıki para ödüyoruz daha iyisini bekliyorz!!!

Bilgilendirme için teşekkürler.Siz olmasanız ne olduğunu anlayamıcaz valla... :)

Xp senin derdin ne gardaş he derdin ne :D:D:D

Parayı kıyıp sistemi upgrade edip Windows 7 kullanmamak için bence hiç bir haklı sebep göstermenin akıl yada mantığa uyan bir tarafı kalmadı beyler !!!

Hadi Windows 7 'ye ! Yaşasın yeni kral !

Max_Real Qnx

boşverin xp yi win7 geçin görende para veriyosunuz sanacak.

microsoft xp ölsün diye bilerek böyle yapıyor

en iyisi win7

ben söylüyorum bu mavi ekranın bir çok sebebi olabilir bu durum olduğunda ilk önce mevcut bios unuzu güncelleyin.

Microsoft'tan kıdemli güvenlik sorumlusu Jerry Bryant yaptığı açıklamada, şirketin bu sorunu araştırmaya devam ettiğini, ancak sorunun MS10-015'ten değil, zararlı bir yazılımdan kaynaklanıyor olabileceğini belirtti.
__________________________________________________________
hep öyle olur zaten microsoft sorumlu olmaz :D

en kötüsü win xp hack

eko_ekrem yazmış:
en iyisi win7
Bugün 13:20

en iyi win7 mi? acaba sen korsan misin? kullandı mi?

agzi olan konusuyor

valla bizim pc aynen mavileşti...ne yapcaz şimdi anlamadım?

MS sorumlu olsa bile hükmen sorumlu tutulamaz.Kullanıcı sözleşmesi son kullanıcı sözleşmesi EULA falan derken bir çok şeyi kabul etmiş oluyorsunuz.Ayrıca bir çoğunu okumadan es geçtiğiniz için başı yanacak olan MS değil sizsiniz.

yamada sorun olsa hepsi göçerdi demekki sizin xp lerde bi proplem var modifiye xp lerden olmasın sizinkiler. ms nin orj xp sp3 lü cd sini kullanın. ya sanki para verdiniz xp ye haa gidin birde orj win7 indirin bırakın xp yi artık mezarında rahat uyusun.

Bazı bilgisayarlarda olup bazılarında olmamasının nedeni soun olan programın kullandığı hizmetin açık ya da kapalı, kurulu ya da kurulmamış olmasından kaynaklandığını anlamak için GORA gezegeninde kahin mi olmak lazım?

Microsoft büyük bir dikkatsizlik yapmış ve dünya çapında insanlara gereksiz büyük bir sıkıntı yaşatmıştır.

İnsanların çoğu XP kullanıyor, bazılarında mavi ekran çıkmış insanlar sıkıntı içinde yoks enin XP'in korsan mı, yok sisteme yeni donanım satın al üzerine de korsan Windows 7 indir, yok Microsoft sorumlu değil gibi saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.

İnsanlar para verip XP almış, destek hizmeti sürüyor, mavi ekran çıkıp da Windows'a giremiyorlarsa, bilgilerine ulaşamıyorlarsa, milyonlarca insan bunu yaşıyorsa bu Microsoft'un ayıbıdır.

Az bir kesimde değil neredeyse her xpp kullanıcısında baş göstermeye başladı bu durum ... Acaba microsoftun onayından geçemeyen driverleri kullandığımız için olabilir mi ? Adamlar çaktırmadan güncellemede böyle bir önlem almış olabilir mi ?

Donanımsal bir hata olabilir.

milleti windows 7 ye geçirmeye çalışıyorlar....

ben sp2 li kurulum cdsi kullanıyorum ve her kurulumda güncellemeleri kapatıyorum ne mavi ekran var ne bişey, insanları zorla win7 kullanmaya mecbur bırakmaya çalışmasalar olmaz sanki.çok zorlarsa ubuntu var, google os var onunla mı uğraşacağım.

6 yıldır olmadı da şimdi mi oluyor bu mavi hata, kasıtlı olarak yapıyorlar, win7ye geçirmek için.

atapi.sys dosyasındaki virüs nedeni mavi ekrana düşüyor aynı hatayı geçtiğimiz hafta 4 bilgisayarda gördüm.

En iyisi xp... win7 1gb ramı kafadan alıor otamatık sırf goruntu için ayrıca ıkı saat soru sorup adamı cıldırtıor wın7 ırenc en ıyısı xp

En iyisi xp... win7 1gb ramı kafadan alıor otamatık sırf goruntu için ayrıca ıkı saat soru sorup adamı cıldırtıor wın7 ırenc en ıyısı xp

Sen de yorum yaz