Windows XP'nin mimarı Lucovsky transfer oldu

MS'ten Google'a geçerken sandalyelerin havada uçuşmasına neden olan isim şimdi de Google'ı terk etti

NT, XP, Google, her yerde onun adı vardı
Mark Lucovsky Google'ın arama motorunda da önemli rol üstlenmişti

Google'ın bir zamanlar Microsoft'tan transfer ettiği, Steve Ballmer'a saçını başını yolduran Mühendislik Direktörü Mark Lucovsky Google'dan ayrıldı.

VMware'de kendine yeni bir iş bulan Mark Lucovsky, hem Microsoft, hem de Google için kritik isimlerden biriydi. Bundan beş yıl önce Google'a geçtiğinde Steve Ballmer'ın sinirden köpürmesi, savurduğu küfürler ve fırlattığı sandelye büyük haber olmuştu. Battellmedia.com'a göre beş yıl önceki olay şöyle gelişmişti: Mark Locovsky'nin ayrılma haberini duyan Ballmer "Bana Google'a geçmediğini söyleyin!" demiş. Üzerine "Lanet olası Eric Schmidt, süt çocuğu. Gömeceğim onu, daha önce de yaptım yine yaparım. Google'ı öldüreceğim!" Bu arada Schmidt'in Google'ın CEO'su olduğunu hatırlatalım. "Google gerçek bir şirket değil, kartlardan bir ev..." Bu sözlerin üzerine odanın içerisinde sandalye fırlattığı da söyleniyor.

Google'ın Microsoft'tan adam almasının etkisi neden bu kadar büyüktü? Çünkü Mark Lucovsky çok önemli biri, Windows NT'nin mimarı, ki NT Windows XP'nin temeliydi. Kernel dosyalarının Windows API'nin büyük kısmını yazan adamdı. Google'a geçince de Google API'leri yazdı, arama motorunun kritik kısımlarında büyük emeği geçti. Kısacası Microsoft da, Google da kendilerine milyarlarca dolar kazandıran bir adamı kaybettiler. Görelim bakalım Mark Lucovsky VMware 'da ne yapacak.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

şahlanma sırası vmware de desene :)

vay be analar neler doguruyor :))

Hahahahahaha ='D küfür etmesini bile bilmiyor

BU ADAM ALTIN DEGERINDE .

daldan dala atlamasın kendi şirketini kursun :)

güzel bir işi olacağı kesin.

ama tam bi satıcıymış he

Desenize bu adam gtmeseymis
Simdiki vista bole berbat olmazmls
Yazlk vistyida xp gibi kullanisli yapardl

adam resmen şirketlerle dalga geciyor :))

büükadammış ben olsam yeni bir sistem yazar pazarlarım ne ugraşacan bu saatten sonra şirketlerle felan

Bu kişi yaşayan en büyük ve en başarılı Rus ajanı. En baba virüsleri neden Rusya yazıyor sanıyorsunuz? Windows XP'ı Microsoft üretti, sattı, kaymağını yedi. Başkaları da başka türlü nasibini aldı; bu adam sayesinde... Bakın şimdi Google gibi dev bir Amerikan şirketinden ne dumanlar tüteyecek, saman altından su yürüttü yine...

tamam artık desenize vmware kalan microsftuda beğenmez googleyide beğenmez. yakında vmware diye birde işlteim sistemi yaparlar.

o zaman ms ve google vmwareye birer nükleer füze yollar:D:D:d

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir