Windows XP ölmesine rağmen güncellendi!

Windows XP'yi tarihin derinliklerine gömen Microsoft, son hareketiyle herkesi şaşırttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows XP ölmesine rağmen güncellendi!

Windows XP'ye verdiği desteği geçen ay kesen Microsoft, Internet Explorer'da ortaya çıkan ciddi bir açığın ardından bir yama yayınlayarak şaşırttı.

Geçen hafta ortaya çıkan açık, hem yeni işletim sistemlerini, hem de Windows XP gibi eski işletim sistemlerini etkiliyordu. Microsoft, yaptığı açıklamada güvenlik güncellemelerinin Windows XP tarafından otomatik olarak yükleneceğini, Otomatik Güncelleme'yi açmayanların ise onu elle indirebileceklerini söyledi.

Microsoft, güvenlik güncellemesini Windows XP'ye de sunduklarını, ancak işletim sistemini artık desteklemediklerini söyledi ve kullanıcıların Windows 7 veya 8.1'e yükseltmelerini tavsiye etti.

Böylece Windows XP, destek süresinin bitmesine rağmen Microsoft'tan destek almış oldu. Bakalım yakın gelecekte Windows XP'de çıkabilecek açıklar da Microsoft tarafından yamanacak mı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

of bi öldüremediler şu mağra adamını.

ikspiyi bende sonuna kadar destekliyorum ama arkadan :)

Bu işte bir bit yeniği olduğuna inanmak istemiyorum:)... <Cleverman>

xp yi bırakamayacak bana kalırsa ama win de uçuyor hem güvenli yavaşlama da yok bende win8 den geçemiyorum olurda 9 çıkarsa belki

Microsoft, XP'yi öldürmeye çalışacağına 8.1'i adam etse bunlara hiç gerek kalmayacak...

Ne xp ymis arkadas. Bir olduremediler. Daha da efsane oldu hatta :)

Bu ortaya çıkan çok önemli bir güvenlik açığı olduğu için güncelleme yayınlamak zorunda kaldı Microsoft.

arkadaşlar çoğu kişi bilmez microsft ibm ile olan anlaşması sayesinde pc`ye işletim sistemi sağlayıp satabiliyor, eğer ibm bu anlaşmayı iptal ederse microsoft en büyük gelir kapısından mahrum kalır, yani kısaca microsoft ibm`in söylediklerini kulak arkası yapamaz. bu yüzden microsoft xp şikayetini ibm`e bildirin. ibm`in facebook ve twitter hesapları var, ingilizceniz zayıf ise yandex çeviri, google translate, bing translator (ironik) var. veya; "ibm, please cancel the agreement with microsoft!" diye kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Win xp 9 canlı. Ondan ölmüyor. Gevretmişler

Sen de yorum yaz