Windows XP ve Ubuntu tarayıcınızda!

Windows XP ve Ubuntu'yu bu web sitesi sayesinde tarayıcınız içerisinde çalıştırabilirsiniz! Deneyin

  • Zeynel A. Öztürk

Bir yazılımı denemek istiyorsunuz ancak bunu kendi PC'nizde yapmak istemiyor musunuz? Tarayıcınız içerisinde çalışan sanal makine JPC-2 ile bir Windows XP, Ubuntu 6 veya Ubuntu 8 çalıştırabilirsiniz.

Tarayıcınız içerisinde bir sanal makine çalıştırmak için biraz beklemeniz gerekiyor. Ancak herhangi bir işletim sistemi yükleyip ayarlamanıza gerek kalmadığını düşündüğümüzde faydalı olabilir. Java uygulamasının yüklenmesi ilk başta biraz zaman alabilir, ancak yüklendikten sonra şaşırtıcı biçimde hızlı çalışıyor.

JPC'2'ye buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ubuntu'nun güncel versiyonları olsa iyi olurdu.

Kullanışsız, çok ama çok yavaş çalışıyor. Her bir mouse hareketi bile uzak sunucu tarafından bekleniyor. Aynı zamanda şahsa özel bir XP (daha sonra yeniden bağlanıp, çalışmalarınıza devam edebileceğiniz bir şekilde) olmadığı için bu uygulamaya bön bön bakıp kapatıyorsunuz...

olağan üstü !

Xp kullanıyorum zaten ama Ubuntu'yu deneyebilirim.

sanal programlar daha kullanışlı. cloud computing de gereksiz.

Pardusa geçmek istiyorum ama bazı windows tabanlı programlar windowsa mecbur bırakıyor beni. ama ulusal bilgilerimizin usaya gitmesindense linux tabanlı bir sistem (mesela pardus) kullanmak daha mantıklı.

işte cloud sistem :)

UYgulama müthiş... Güncel versiyonu olması önemli değil buluş harika

sıradan bir ev kullanıcısının linux denemek/kurmak istemesi kadar saçma birşey olamaz herhalde.hayatımda bu kadar kullanıcı düşmanı kıl birşey görmedim.eğer sorunsuz bir sistem istiyorsan paşa paşa gidip bill gates amcamızın eline parcıkları sayacaksın kardeşim.olmuyor linux minux yaş hikaye bunlar.bill gatesin vista bombası milletin elinde patlayınca herkes ya abi ubuntu kur bak süper valla dedi ama windows 7 çıktı linux gümledi bu sefer de...gezin bakın forumları sorunsuz bir şekilde linux kullanan var mı? tüm forumlar ağzına kadar linux problemleriyle dolu...yok çalışmıyor çok çöktü yk ses gelmiyor yok ekran donuyor.bu işin ilacı microsoftmuş.adamlar tekel mekel...o kadar linux firması o kadar devasa bilişim desteğine rağmen linux adam olamamışsa daha da olmaz.millet tek "set up"ı iki kere tıklayarak iki kere de ok tuşuna basarak program kurmaya alışmış.dileğim linuxun gerçek bir windows alternatifi olması ama olmayınca olmuyor işte.zorlamanın manası yok bence. bu sözüm sadece sıradan pc kullanıcıları için.

berbat hic beyenmedim birazdağa geliştirilirse iyi yerlere gele bilir

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play