Windows XP'ye bir şok daha!

Windows XP için ardı ardına gelen kötü haberlere bir yenisi daha eklendi!

Windows XP'ye bir şok daha!

Valve'ın online oyun platformu Steam'i kullanan bilgisayar sahiplerinin tercih ettikleri işletim sistemlerini gösteren veriler, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in, oyun severler arasında kabul görmekte olduğunu gösteriyor. Şubat 2013 verilerini açıklayan firma, Windows 8 yüklü bir bilgisayarla Steam'e bağlanan oyuncu sayısının Windows XP'yi geçtiğini belirtiyor.

Steam kullanıcı verileri üzerinde yapılan inceleme, kullanıcıların yüzde 9,63'ünün Windows 8'i (32 bit ve 64 bir sürümler) tercih ettiğini gösteriyor. Bu oran henüz Ocak ayında yüzde 8,76 seviyesindeydi. Oyuncuların yüzde 9,33'ü hala Windows XP kullanıyor; bu oran Ocak ayında yüzde 10,05 düzeyindeydi. PC sahibi oyuncuların çoğunluğunun tercihiyse hala Windows 7: Steam kullanıcılarının yüzde 69,31'i Windows 7 kullanıyor.

Hatırlanacağı gibi, buradaki haberimizde de sizlere aktardığımız gibi, Windows XP kullanım oranı, genel kullanımda da düşüş yaşamaya devam ediyor. Görünüşe göre en sadık XP kullanıcıları bile, yavaş yavaş onu terk etmeye başladı bile...

Okuyucu Yorumları