Windows yazılımlarına ücretsiz alternatifler!

Windows ile gelen standart araçlara alternatif olacak, en iyi ücretsiz yazılımları seçtik...

  • H. Hüseyin Öztürk
Windows yazılımlarına ücretsiz alternatifler

Sadece Windows'u kurduğunuzda bile, sisteminize sayısız program kuruluyor. Windows Gezgini, Internet Explorer, WordPad gibi... Bu yazılımlar, temel işlevleri yerine getirmede çok hızlı ve pratik olsalar da, internetten ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve onlardan daha iyi olan birçok alternatifleri var. Bu makalemizde en iyi alternatifleri sizler için araştırdık ve indirme bağlantıylarıyla galerimizde sıraladık.

Windows'la gelen yazılımlar ve onlar için en iyi 15 ücretsiz alternatif, galerimizde!

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

saçmalık kimse demiyor Microsoft bileşeni kullanacaksınız kullanmayanın canını yakar yada sıkarız diye abartmışsınız. microsoftun yıllardan beridir kendisine özgü yazılımı ile bütünleşmiş kemik bir yapısı var istemeyen bu yapıda alternatif her türlü uygulama ve yazılımı kullanabilmektedir.

@black_flood Çok fazla kemikleştiği için bir problemde bütün sistem sıkıntıya giriyor :D

@22 Tem 2014 12:52 aslında omurganın kökü belli Explorer ile internet Explorer birbirine bağlı biri gittiğinde diğeri de gidiyor Explorer olmadı mı hiçbir özellik ve bileşende kullanılamaz hale geliyor bu sorunu aşmadığı sürece Microsoft doğal olarak çöker diyeceğim. örneğin mac sistemlerde de safari fix menü olarak geliyor ama normal kullanıcı ara yüzünün alakası bile olmadığı için safari ile çok sipefik bir durum olmadıkça sıkıntı yok ayrıca her bir haltında svchost.exe' ler üzerine atanmış olması bile çok saçma svc host gittiğinde tüm sistem ayvayı yemiş oluyor ve kullanılamaz hale geliyor. bunların daha farklı yollar ile çözülmesi lazım yada kernel çekirdeğinde olduğu gibi farklı bir patch guard benzeri güvenlik çözümü ile can kaynağı olan bileşenler koruma altına alınabilir. kernel Windows 98, me, 2000,xp de boyna uçuyordu ve sıkıntıdan geçilmiyordu 64 mimarisinde bu yana 64 bit Windowslarda neredeyse hiç kernel sıkıntısı yok gibi bir şey nadiren de olsa veriyor sıkıntı.

Bizim halkımız bilgisayarı Windowssuz düşünemediği için henüz buna hazır değiliz maalesef teknoportlarda mac gören amcalar cin çarpmışa dönüyorlar Microsoft zamanında fena tekelleşmiş bilgisayar ve Windows bir bütün haline gelmiş durumda

Toplu reklamınız güzelmiş. Birinci parti yazılım varken. Üçüncü parti yazılım kullanmaya teşvik etmek nedir?

MS köleleri çok alınmış:..

BAŞLIK Windows'a mahkum değilsiniz... içerik kel alaka...

Bence Microsoft yaptıgı işletim sistemleri gayet iyi. Bazen sorun yarata biliyor ama bu da gayet normal

Ya git çelik çomakla oyna Chip yaaa Windows'a mahkum değilsiniz desen anlayacaktım ama pes yani :-p

Windows candır gerisi heyecandır oyun desen oyun program desen program daha ne olsun

windows candır gerisi heyecandır

pardus işletim sistemi yükledim 2013 versiyon. linüx alt tabanlı. hayatta her konutda bi alternatif bulundurmalıyız. muhtaç kalmamalı.

Sen de yorum yaz