Windows'lu telefonlarda beklenen son!

Microsoft, Windows'lu telefon sahiplerini hiç de memnun etmeyecek kararı kesin olarak verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows'lu telefonlarda beklenen son!

Yıllardır Windows Phone'la birlikte gelen radyo uygulamasını sevenler, uygulamanın Windows 10 Mobile'ın 14322 numaralı yapısında kaldırıldığını fark etmişlerdir. Bunun nedeni bilinmese de Microsoft, FM Radio'nun platformdan kaldırılacağını doğrulamış bulunuyor.

Windows 10'un Production halkasında bulunan kullanıcılar, FM Radio'yu şimdilik kullanmaya devam edebiliyorlar. Ancak Anniversary Update'in yayınlanmasıyla birlikte uygulama, tamamen kaldırılmış olacak.

Radyo tutkunlarının üzülmelerine gerek yok çünkü mağazada bir üçüncü parti FM radyo uygulaması bulunuyor. Ücretsiz uygulama, reklam gösteriyor ancak en azından radyo dinlemenize olanak tanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

clickbait..............

Cihazda bulunan donanimsal bir bilesenin kullanilmasi niye engellenir anlamak guc, ortada bir sebepte yok, bu durum direksiyonu olmayan araba yapip ama uzulmeyin motoru var demekten farki yok.

Hayret. Uygulama mağazasında, radyo uygulaması mı varmış. Toplam kaç uygulama varmış ki. 4 mü...

Microsoft günden günden şirketlerine olan güveni sarsacak işler yapıyor.Acaba Microsoft'u Microsoft'un kendisi kendi elleriyle batırmak mı istiyor?OneDrive'da ki ücretsiz depolamayı önce 25GB den 15e daha sonra 15ten 5GB a düşürmesi, Windows Mobile 6.5 desteklemeyi bırakması ve aynı hazin sonun Windows Phone 7 ye de gelmesi, Nokia yı satın aldıktan sonra Lumia'larda ön yüklü olarak gelen kamera vb. harika uygulamarının için boşaltması ve daha nicesi.

@11 Mayıs 2016 10:31 Düzelecek, redstone sürümünde. O da olmazsa bir sonraki nesil olarak sunulacak SurfacePhone de... Bekleyin, sabredin, halledecekler... MS var olan sorunları çözmez, kullanıcı taleplerini önemsemez, yük olarak gördüğü her uygulamayı KULLANICILARA RAĞMEN kaldırır. Özetle ilerleme yok ama OLMAYANI yada YOK OLANI büyük büyük sloganlarla satmak var...

Bir sürü para verip Windows Phone 8 li bir telefon aldım çook pişmanım :((((((((

Evet, Radyosuz bir telefon olur mu? Yahu çok mu zor, bir radyo özelliğinin bulunması ki, bunu telefondan kaldırıyorlar? Ayıp yahu. Böyle şöyle olmaz. Microsoft'a teessüflerimi bildiyorum. Lumia 950 XL modelini almayı düşünüyordum. Bunu görünce vaz geçmeyi düşünmeye başladım. Yazık. Microsoft, yanlış politikaların kurbanı olmasını istemiyorum.

Bunlar hakikaten gerizekalı bu telefonu kullanarak bende :@

kesinlikle bir fan değilim hatta düzenli teknoloji takipçisi bile değilim ama şu gözümden kaçmadı chip online, microsoft ile ilgili haberlerinde çoğunlukla ya olumsuz haberleri konu alıyor ya da gelecekle ile ilgili kötümser tablolar çiziyor. şahsen bana ilginç geldi. sadece belirtmek istedim.

@11 Mayıs 2016 13:13 beklenen son diye başlık atıp altına kullanıcıları şaşırtan karar demesi benim de senin gibi düşünmeme sebep oldu. Kimse böyle bişey beklemiyordu kii.

Hangi kararları kullanıcıyı memnun etti ki? Ellerinde kala kala, benim gibi 10 yıldan fazla olan WM alışkanlığından vazgeçemeyen biraz kullanıcı kaldı. Onlarda gidecek, farkında değiller. Eksiltmeyi, kullanımdan kaldırmayı, bozmayı, hata ve eksikleri yok saymayı amaçlayan bir ticari anlayış olabilir mi? Var işte...

Radyoyu bile kaldırıyorlarsa batsın daha iyi böyle saçmalık mı olurmuş ? En dandik Symbian'lardaki özelliği bile atıyorlar.

Surface Phone'a geçmeden önce Windows Phone'u bi güzel dövüp bırakmak istiyor belli ki Microsoft. Yavaş yavaş işlevselliğini kaybediyor WP...

@11 Mayıs 2016 17:20 Kesinlikle katılıyorum. Her yeni model çıkardığında bunu yapıyor. WM kullanmayan birinin, dur bakalım bu seferde MS cihaz alayım, demeyeceğini bildikleri için, yeni cihaz için potansiyel alıcı olarak gördükleri mevcut kullanıcıları "YOKSUNLAŞTIRIYORLAR". Standart politikaları bu. Sadece uygulama kaldırma da değil, var olan hataları bile görmezden geliyorlar. Anlamadıkları şey şu; en iyi cihazı bile üretiyor olsan, asıl olan ne kadar arkasında durabildiğindir.

Sen de yorum yaz