WinPhone için nasıl uygulama geliştirilir?

Kendi özel Windows Phone uygulamanızı hazırlamak ister misiniz? İşte bunun en kolay yolu!

Windows Phone için nasıl uygulama geliştirilir?

Windows Phone uygulaması geliştirmek, şimdiye kadar sadece programlama bilenlere özeldi. Ancak artık Windows Phone App Studio'yu kullanarak kendi uygulamalarınızı yapabilirsiniz.

Windows Phone uygulamaları 2014'dan bu yana Microsoft'un uygulama framework'ü Silverlight'ı ile geliştiriliyor. Uygulama tasarımı, son zamanlara kadar temeldeki tasarım dilini (Metro) ve API bağlantılarını bilmenizi gerektiriyordu. Ancak Windows Phone 7.5, 7.8 ve 8 ile beraber geliştirme araçları evrimleşti.

Ancak programlama deneyiminiz yoksa veya azsa, uygulama geliştirmeniz hala zor. Windows Phone App Studio ise bunu değiştirmeyi amaçlayan bir web aracı.

Windows Phone App Studio'yu kurmak

Windows Phone App Studio'yu kullanabilmek için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız var. Önce appstudio.windowsphone.com adresine gidin ve +Start new project'e tıklayın.

Oturum açtıktan sonra web uygulamasına Outlook gelen kutunuza erişim izni verin. Sonraki ekranda isminizi ve e-posta adresinizi doğrulayın, ardından Windows Phone App Studio sözleşmesini kabul edip Register'a tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

dememlik birss programı yaptım ama windows phone kullanmadığım için bakamıyorum :D

bir yandan iyi bir yandan kötü bir şey bu.uygulama gerçekten iyiyse sorun yok ama bu çöp diye tabir ettiğimiz uygulamaların çoğalmasına neden olabilir.gerçi sanırım kodlama bilmeyen sadece web tabanlı uygulama yapabiliyor anladığım kadarıyla...

Peter Capaldi :D Doctor Who <3

ben denedim hiçde o kadar kolay olmuyo :) çok basit bir uygulama oluyor, örneğin web sitenin rss sini koy, sitenin resmi uygulaması diye koy yani :) bunu chip için yapmak avantajlı olabilir :D herkez indirir, dur ben bunu bi yapayım :)

cok iyimiş böyle devam edilirse alınacak en iyi telefon winphone li olacak

kod yazmadan uygulama geliştirilmez. nokta.

Saten yapsanız bile microsoft izin vermez :D Store koymaya

Mağazamızı çöp uygulamalar yazacak süper geliştiricilerle (!) dolduracağın için teşekkürler Chip... İyi ki Microsoft çöp uygulamaları kontrol altına alıyor. Ayrıca kod yazmadan uygulama yazılmaz, boşuna denemeyin derim.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows Phone için nasıl uygulama geliştirilir?
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir