Wiper Messenger, giden mesajı siliyor!

Gönderdiğiniz bir mesajı, karşı tarafın cihazından silmeniz mümkün mü? Bu uygulama ile mümkün!

Wiper Messenger, giden mesajı siliyor!

İnternet mesajlaşma imkanlarının hiçbirinde gönderilmiş ve okunmuş bir mesajı alıcının posta kutusundan silmek mümkün değil. Oysa bazı mesajların mahremiyet veya güvenlik açısından okunduktan sonra silinmesi önem taşıyabiliyor. İşte bu gibi durumlar için Wiper Messenger, gönderilmiş mesajları alıcının posta kutusundan silme özelliği sunuyor.

Gönderici, göndermiş olduğu mesajı alıcının posta kutusundan istediği zaman silebiliyor. Başka birine forward edilmesini, kopyalanmasını engelleyebiliyor. Mesaj silindikten sonra göndericinin adı da siliniyor ve alıcı ile kontak kurmuş olduğu hiçbir şekilde belli olmuyor.

Ancak elbette alıcı, telefonun ekran görüntüsünü alabilir, buna karşı henüz bir önlem yok ama uygulama eğer alıcı mesajın ekran görüntüsünü alırsa, bunu da göndericiye bildiriyor. Bu önlem de bir nebze olsun alıcının ekran görüntüsü almaktan çekinmesine neden olabiliyor. Yalnız bu mesajların sadece alıcının posta kutusundan mı yoksa aynı zamanda Wiper'ın sunucularından da mı silindiği bilinmiyor.

Eğer Wiper mesajları sunucudan da siliyorsa, gerçekten mahremiyet ve gizlilik konusunda çok ileri bir adım atmış diyebiliriz.

İndirin:
Wiper (iOS)
Wiper (Android)

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Mantıklı ama kod vs satın aldım diyelim birinden kodu girmeden mesajı silerse ne olcak

İyide bu gizlilik için değil, telefon sapıklarının işine yarar. Telefon sapıkları isteyen varsa bu uygulamayı kullanır...

Ozaman ekran goruntusunu baska fotograf makinesi ile cekeriz. :) ne demisler demokraside careler tukenmez O

süpermiş be whatsapp ve facebook messenger da bu özellik için para bile verilebilir :)

Skype'da da mesajı silebiliyorsunuz. Karşı tarafta bu mesaj silinmiş diye çıkıyor.

lutfen banada yardim edin mesajlar nasil siliniyor bulamadim ben

Ulan chip whatsapp ın mavi tikki için demediğini bırakmadın yok gizlilik yok yasalar falan bunu da övüyosun bu mavi tikten daha büyük bir suç karşı tarafa gönderdiğin mesajı isteği olmadan siliyosun. Eger mavi tik için bile dava açılıyorsa bu programın yapımcıları yazılımdan men edilmesi gerekir

Bir mesajı yanlışlıkla başka bir gruba gönderdim ve gruptan sadece bir kişi gördü diğerleri görmeden nasıl silebilrim?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir