Wolverine'e darbeyi vurdu, yakalandı!

X-Men Origins: Wolverine filminin tamamlanmamış halini nette paylaşan korsanın sonu acı oldu!

  • Gökay Özbudak
Tamamlanmamış filmi yayan kişi bulundu!
Wolverine de bu işin peşini bırakmazdı...

X-Men Origins: Wolverine isimli sinema filminin internete düşen tamamlanmamış kopyası, internete düşüş tarihinin erkenliğiyle birçok kişiyi şaşırtmıştı. Tamamlanmamış bilgisayar efektlerine rağmen birçok sabırsız X-Men ve Wolverine hayranı filmi indirmekten kendini alamadı.

FBI'ın da yardımlarını alan FOX bu dosyayı internete sızdıran kişi olan 48 yaşındaki Gilberto Sanchez'i buldu ve üç yıl hapsini istedi. 250 bin dolar para cezasının yanı sıra üç yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Sanchez normal yaşamında bir camcı ve müzisyen. Megaupload.com'a filmi yüklediğini itiraf eden Sanchez, kopyayı Bronx'ta bir sokak satıcısından 5 dolara satın aldığını söyledi.

Sanchez şu anda davaya bakan yargıcın vereceği cezayı bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

adamdan önce yargılanması gereken korsan cd yi satan kişi...

hadi geçmiş olsun

hatırlıyorum. Workprint versiyonunu internetten indirip izlemiştim. demek ki bu adam sızdırmış :D

hatırlıyorum daha efektler bile tamamlanmadan filmin nete sızması şaka gibiydi yazık olmuş adama hayıtının salaklığını yapmış :)

3 yıl hapis ve 250 bin dolar para cezası istemi bence cokta fazla bir ceza değil, büyük ihtimal indirimler yapıldıktan sonra elle tutulur bir cezası kalmayacak. Sony'nin 17 yaşındaki genci iflas ettirmesinden sonra bu ceza devede kulak kalır bence...

Bu olay olalı 2 sene oldu sanırım iyi yakalamışlar o zaman bayağı konu olmuştu ama ben sinemada izlemiştim.

hırsızın hiç mi suçu yok:D:D

Efekt yok mu? Yani arkadaki yeşil ekran duruyo mu? Kamera arkası len bu!

Saçma adam sokak satıcısından filmi alıyor ve internete veriyor. Sokak satıcsına o filmi yakalasınlar ondan sonra gelsinler... Tamam adam suçlu korsan film upload etmekte fakat ceza çok uç noktada.

idam edilsin o zaman idam sahnesi olan bir filde oynatıp adı sanal olarak idam etsinler bir daha korsan film alıyor mu görürüz... :D

Sanki vizyona girince izleseler ya da illa indirecekse çıktığında indirseler ölürler. N'oluyor yani erken izleyince?...

Korsan CD'yi satan adam, sanki bu adamın Megaupload'a yüklediği kopyayı mı yazdırmış CD'ye... Sonuçta korsan CD'yi yazanda başka yerden indirmiştir, öyle yazmıştır CD'ye. Neticede bu adam internete ilk sızdıran kişi olamaz bence, ama Megaupload'a ilk sızdıran olabilir.

Simdi bu durumda RapidShare'e veya Torrent'e veya UseNet'e ilk sızdıranlar ne olacak? Onları da mı tespit edip yargılayacaklar yoksa sadece bu garip mi günah keçisi olacak?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play