World Cyber Games 2005 sonuçlandı!

Samsung Electronics sponsorluğunda düzenlenen ve finalini 39 bin kişinin izlediği World Cyber Games 2005’te, ABD iki altın ve bir gümüş madalya ile birinci oldu. Toplam bin müsabakanın yapıldığı finallerdeki oyunlar arasında FIFA Soccer 2005, StarCraft, WarCraft, Need for Speed, Dead or Alive Ultima

Bilgisayar oyunları olimpiyatı olarak kabul edilen World Cyber Games Büyük Finali, Singapur’da gerçekleştirildi.

Türk takımı ise Counter Strike: Source, WarCraft III, FIFA Soccer 2005 oyunlarında yarıştı. Can Duran Ünal, Ahmet Terzioğlu, Tamer Katırcı, Cef Paşarel ve Doruk Can Yemenici’den oluşan Counter Strike ekibi, hiç maç kaybetmemesine karşın averaj farkıyla elendi. WarCraft III’te yarışan Abdülkerim Özgen grupta rakiplerini eleyerek ilk 32’ye kalmayı başardı. Ancak ilk eleme maçında Arjantinli rakibine elendi.

FIFA Soccer 2005’teki yarışmacımız Oğuz Akgündüz ise yedi rakibiyle mücadele ettiği C grubunda 4 maçını kazandı, iki yenilgi ve bir beraberlik aldı, ancak bir gol averajı farkla üst tura çıkma şansını kaçırdı. Türkiye’yi temsil eden takım ve yarışmacılar Samsung Türkiye sponsorluğunda İstanbul’da düzenlenen finallerde belirlenmişti.

World Cyber Games Büyük Finali’nin gerçekleştirildiği ve turnuva boyunca binin üzerinde maçın yapıldığı salona kurulan 600 bilgisayar ve 30 Xbox oyun konsolu için 12 bin kilovat elektrik aktarıldı. Geçen seneden bu yana Kore dışında gerçekleştirilen World Cyber Games’in Büyük Finali gelecek sene İtalya’nın Monza şehrinde düzenlenecek.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir