World of Warcraft'a neler oluyor?

Gelmiş geçmiş en büyük oyunlardan biri olan WoW cephesinde işler tersine dönmeye başladı...

  • Melik Arslan
World of Warcraft'a neler oluyor?
WOW'a ilgi azaldı

MMORPG denince akla ilk gelen oyun olan World of Warcraft, kullanıcı kaybetmeye başladı. Blizzard firmasında geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan finansal konferansta, WOW'daki kullanıcı sayısının 2010'un Ocak ayında 12 milyon iken, şimdi 11,4 milyona düştüğü görüldü.

2010'un Aralık ayında piyasaya sürülen ek paket Cataclysm'in bu kullanıcı sayısını yükselteceği düşünülse de 4,7 milyon satan paketten kayda değer bir gelişme oluşmadı.

Tüm bunlara rağmen ek paket çıkarmayı daha hızlandıracağını söyleyen Blizzard, oyuncuların eskisi gibi en az 2 yıl beklemeyeceğini, artık daha sık aralıklarla piyasaya ek paket süreceklerini belirtti.

World of Warcraft'un kullanıcı sayısında bir düşüş yaşansa da oyunun en büyük MMO oyunu olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Eski bossları getirirlerse olacağı bu, oyun çok kolaylaşmıştı insanlar bıktı. Blizzard yaratıcı ekibini yeni MMOsu olan "Titan"a kaydırdı. Guild Wars 2 ve Star Wars:TOR, WoW'un tahtını sallayacağa benziyor :)

Aktif kullanıcıdır o , hesabı donmuş olanlar değil.

En Büyük MMO "İstanbul Kıyamet Vakti" Çemberlitaş eklentisi ile çok yakın da :D

Knight online da düştü oyuncu sayısı oynayanlar bilir oyun bitmiş durumda hile başını aldı gitti oyuna bakan admin bile yok

Eski Dungeon'ları yeniden karşımıza çıkarmayı bıraksalar çok daha iyi olur. Yeni içerik lazım.

guildwars2 warcraft killer olacak

Wow ke Ko'nun kaderleri aynı, neden mi;
çünkü bu tarz oyunlar level ve item kasması zor oyunlardı ama sonradan cıkardıkları pack ile hem oyuna kolaştırdılar, hemde oyunu çekilmez bir hale getirdiler.

En büyük MMO istanbul vakti diyen arkadaşa çok güldüm etrafına bi bak bence kıytırıklara takılma blizzarddan şaşma

EE nereye kadar Blizzard, o tarih öncesi grafiklerle bir yere kadar artık, 2011-2011 de Crysis 3 motoru kullanan Online oyunlar gelecek, kendine biraz çeki düzen vermezsen 5-10 yıla oyuncun kalmaz.

wow mu kaldı ya

bence yakında "İstanbul Kıyamet Vakti" türkiyede birçok oyunun önüne geçecek. Siz beğensenizde beğenmesenizde. %100 türk yapımcılar yapmıştır. Ve artık çok hızlı gelişiyor. Ama bazı cahil kafalı ahmaklar takmış knight,wow, sro... siz böyle devam edin enayi gibi yabancılara para akıtmaya. sonrada yakının türkiyede neden oyun sektörü gelişmiyor!! yazık !!!

"bence yakında "İstanbul Kıyamet Vakti" türkiyede birçok oyunun önüne geçecek. Siz beğensenizde beğenmesenizde. %100 türk yapımcılar yapmıştır. Ve artık çok hızlı gelişiyor. Ama bazı cahil kafalı ahmaklar takmış knight,wow, sro... siz böyle devam edin enayi gibi yabancılara para akıtmaya. sonrada yakının türkiyede neden oyun sektörü gelişmiyor!! yazık !!!"

... bi çay koy

Playstation'a koysan alir oynariz ama bilgisayari sadece internete girmek icin kullaniyorum artik Blizzard kardes.

wow kullanıcıya doydu tek açıklaması o :D bir yeni paket çıksa yeniden yükselir rakamlar.knight ve wow oynamış biri olarak diyebilirim ki wow ile knight ı kıyaslamaktan vazgeçin aynı kategoride bile sayılmazlar.knight da pvp hariç aktivite olarak yapabileceğin ne var ki hiç birşey. wow öyle mi :) 4 yıl ko boşa oynamışım resmen.

bence blizz artık ek paketlerden cok biraz oyun satıs fiyatını düsürüp biraz teknik acıdan geliştirmeli sunucularını

aşağıda 15 yaşında hevesli bir ergen blizzard'a wow'a sövüp durmuş. Asıl piyasa wow'un çakması oyunlardan geçilmiyor. Buna istanbul kıyamet vakti de geçerli. Adamlar 1-2 oyun yapıyor.. İyi hikaye oluşturuyorlar. Oyuncusunun fikirlerine,eleştirilerine değer veriyorlar. Müşteri hizmetleri gayet iyi. Serverlarda milyonlarca oyuncuyu herhangi bir oyun içi lag olmadan rahatça oynuyor. Sen süper marip oyna 2 tuşa bas level atla wow senin zeka seviyenin üzerinde.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play