Wozniak'dan Apple'a "ihanet gibi" öneri!

Apple kurucularından Wozniak, "bazıları ihanet olarak görebilir ama..." dedi; işte bunları söyledi!

Wozniak'dan Apple'a "ihanet gibi" öneri!

Steve Jobs ile birlikte Apple'ı kuran Steve Wozniak, teknoloji devine iPhone dışında bir telefon üretmesini önerdi. Reuters'a verdiği demeçte, Apple'ın karşı karşıya olduğu sorunlardan bahseden Wozniak, bazı yerel pazarlar için spesifik çözümler üretilebileceğine değindi.

Wozniak, Apple'ın Çinli ortaklarla bir araya gelerek yerel pazarlar için bir telefon üretimi fikrini değerlendirebileceğini söyleyerek, "Bu önerim bazıları tarafından bir ihanet olarak algılanabilir" açıklamasında bulundu.

Cihazın adının iPhone olmayabileceği fakat üzerinde Apple markasını taşıyacağı için belirli bir kalite seviyesine ulaşmış olması gerektiğini söyleyen Wozniak, cihazın Çin gibi büyük pazarların kapısını açmada Apple'a yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Kesinlikle "ihanet" olarak değerlendirilmemeli bence. Diğer firmalar aynı marka altında başka modeller üretebiliyorken, Apple'on bunu şimdiye kadar yapmamış olmaması büyük bir kayıp. En azından Galaxy Note gibi büyük ekranlı bir seriyle, ve 500-600 liralık daha düşük performanslı bir seriye gitmeli. Wozniak çok güzel bir yorum yapmış.

yahu bu biçimsiz şişko yine ne saçmalıklar zırvalamış bakalım :)

@09 Eyl 2013 16:52 sitiv ne kadar deha ise wozniak da o kadar iyidir. Bilip bilmeden konusmayın. "ipon" sahibi olmak sizi ceo yapmaz.

Maddi açıdan mantıklı bir düşünce. Ancak o zaman apple, prestijinden ödün vermiş olur. Woz bunu en iyi bilenlerden biri olmalı. Apple'ın genel mantığı akıntıya göre gitmek değil, akıntıya yön vermek.

Biimsiz şişko dedigin insan apple'ın kurucusu

Ne bicimsizi ya adam kare işte :D

@09 Eyl 2013 18:42 hahahaha -grezimonkey

Bazı insanlar iOS istiyor ama fiyatlardan sadece teşhir ürün incelemekle kalıyor. :) 512 mb ramla bu kadar iyi işler çıkaran bir sistemin daha uygun (tabiki 300-500 TL lik android telefonlar gibi değil) fiyatlı ürünlerle kullanılması, uygulama zenginliği ve kalitesi açısından bu kadar zengin bir sistemin tekrardan lider yapar.

@09 Eyl 2013 18:58 512 MB Ram ile Windows Phone 8 Microsoft'un en son sürümünü çok rahat ve takılmadan kaldırıyor. Ama şu anda Apple'ın yaptığı iOS 7'yi 512 MB Ram de birazda olsa takılmalar oluyor. Demek istediğim 512 MB Ram ile sadece Apple değil Nokia - Windows Phone 8'de takılmadan ve çok rahat çalıştırabiliyor.

@09 Eyl 2013 18:58 Kullandıkları telefonun ramini bile bilmeyen iphone kullanıcılarından, birinin ram hakkında bahsetmesi çok ilginç. Sadece, Ben ayfon kullanıyorum diyebilen iphone kullanıcıları gelişiyor :))

bu adam apple bilgisayarları tasarlayan kişi, şimdi neden apple dışında tutuluyor anlamadım!

böyle birşeyin olması imkansız

Apple şirketinden daha yaşlı bir insan olarak tespit ettiğim gerçek, bu firmanın ego tatmini ve kar odaklı yaşadığı, her zaman kalburüstü müşteri kitlesini hedef aldığı ve tabana yayılmak, sosyal sorumluluk gibi bir amacı olmadığıdır.

bugün Apple markası kroların rağbet ettiği marka oldu... hadi inkar edin... 5C ucuzda değil... 2000TL...

Sen de yorum yaz