Wozniak, iPhone'un geldiği noktayı sevmiyor!

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, iPhone 5C ve 5S ile ilgili pek de iyi konuşmadı!

Wozniak, iPhone'un geldiği noktayı sevmiyor!

Steve Wozniak'ı parlak mavi bir iPhone ile düşünebiliyor musunuz? Aslında çok zor bir düşünce olmamasına rağmen, kendisi bu düşünceyi pek de sevmiş gibi görünmüyor.

Apple'ın kurucularından Wozniak, WiredUK ile yaptığı bir röportaj sırasında Apple'ın son üretimlerinin yarattığı alevli görüntünün üstüne resmen su döktü. Apple ürünlerinin asıl zevkinin, onlara yakından bakıldığında ve dokunulduğunda yaşandığını söyleyen Wozniak, "Bugüne dek hiçbir şey, Apple ürünleri kadar ilgimi çekmemiştir" sözlerini kullandı.

Ancak iPhone 5C söz konusu olduğunda, hiç de mutlu gibi görünmüyor. "iPhone 5C beni harekete geçiremedi" diyen Wozniak, "Ama, belki de büyük bir marketin bulunduğu bir konudur ve ben doğru kişi değilimdir" açıklamasını da sözlerine eklemeden edemedi.

Wozniak'ın söylediğine göre, üst sınıf ürünler kendisinin ilgisini çekiyor. iPhone 4 ve 5'in tasarımlarını beğenen Wozniak, 5S konusunda biraz daha kararsız gözüküyor. "Şimdi üç 5S rengini almak için üç tane yeni telefon almam gerekiyor'" cümlesi Wozniak'ın konu hakkındaki düşüncesinin temelini oluşturmakta. Tabii ki farklı giysiler ile uyum sağlaması gibi bir derdiniz yoksa üç rengi de almak gibi bir zorunluğunuz yok.

Wozniak, teknoloji sevdası konusunda oldukça "düz" bir düşünceye sahip ve özellikle akıllı saatler ve Google Glass konusunda oldukça heyecanlı görünüyor. Google Glass'ın başarıya ulaşacağını düşündüğünü söyleyen Wozniak'a bu düşüncesinin sebebi sorulduğunda ise cevap oldukça basit oluyor: "Ben bir tane istiyorum."

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Steve Jobs eğer hayatta olsaydı Wozniak'ı bir güzel haşlardı! Jobs>Wozniak

@30 Eyl 2013 20:29 sen o garajda mı doğdun. nereden biliyorsun tekonloji özürlü jobsun HP mühendisi wozniacı ikna etmek için binbir takla atmadığını?

@30 Eyl 2013 20:29 Hayır Jobs da ucuz iphone gibi bir model asla olmaz diyordu

@30 Eyl 2013 23:48 olmadı zaten, en azından fiyatı... 2 ay sonra görürüz olmadığını.

Steve jobs olsaydı iphone 5c diye saçma ürün olmazdı

iphone berbat bir telefon.

adam bile gerçekleri anlamaya başladı ama siz hala .....(fanboy) :)

Wozniak olmasaydı mac ve apple olmazdı. Wozniak>Jobs

kurucusu begenmio daha :d

@01 Eki 2013 00:26 ciğere boyu yetmiyosa demek...

@01 Eki 2013 19:26 ciğer zaten kendisinin boyu yetmese nolcak

Şu yabancıların dürüstlüklerine hayran kaldım,ne olursa olsun adam dürüstlükten taviz vermiyor,pat diye düşüncesini söylüyor.Google hakikaten yabana atılacak bi firma değil.Yaşasın rekabet!

Farkli kiyafet icin 3 telefon guzelmis kardes :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir