Wozniak: iTunes, Android'e de sunulsun!

Wozniak'tan Apple'a, kulağa güzel gelse de kolay kolay gerçek olmayacak bir Android önerisi geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Wozniak: iTunes, Android kullanıcılarına açılsın!

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Steve Wozniak, bu seneki CeBIT'in yıldız konukları arasındaydı. Apple'ın ortak kurucusu, Hannover'daki büyük gösteride Apple iTunes'dan NSA'ya farklı konular hakkında sorulara cevap verdi.

Apple'ın iTunes mağazasında sayısız film, müzik ve oyun bulunduğunu söyleyen Wozniak, Android'in yüzde 70'in üzerinde pazar payının bulunduğunu vurguladı. Apple'ın gelirlerinin büyük kısmını medya ve uygulama satışlarından kazandığının altını çizen Wozniak, iTunes'un Android kullanıcılara açılması halinde iyi para kazanabileceğini söyledi.

Bazı Apple hissedarlarının firmanın hisse fiyatlarının gelişimini eleştirmesi konusu sorulduğunda Wozniak, "teknoloji sektöründeki en karlı şirket hangisi? Apple'dan başkası mı?" diyerek cevap verdi. Wozniak, Tim Cook'u da "Steve Jobs'tan sonra kimse bu kadar iyi iş çıkaramazdı" diyerek övdü.

NSA'nın casusluk olaylarına Apple'ın bilerek katıldığına ve ürünlerine bilerek arka kapılar yerleştirdiğine inanmadığını söyleyen Wozniak, Apple'a hala güvendiğini vurguladı. Wozniak, Apple'ın iç işleriyle ilgilenmediğini de şu sözlerle belirtti: "Aynı normal müşteriler gibi ürünleri satın almak için ben de sıraya giriyorum."

Siri ve Google Now gibi ses tanıma sistemlerinden çok etkilendiğini Wozniak, yakın gelecekte bilgisayarların kendi bilinçlerine sahip olacağına inanmadığını söyledi ve ekledi: "belki 100 yıl sonra".

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

wozniak salak olmadığına göre (apple 2 den salak olmadığını,hatta dahi olduğunu anlayabiliyoruz) gündemde kalmak için android lafını ağzından düşürmüyor,iyice şovmen olmuş

bu adam fikirleri dinlenecek biri rakiplerindende kazanmayı biliyor

boşsun wozniak hem de bomboşsun....

@17 Mar 2014 22:27 Sen şu geçen haberde de "Boşsun gates hem de bomboşsun" yazan ergen değilmisin ?

Wozniak akıllı adam fikirleri olsun vs.vs. ama pazarlama hakkında 0.

wozniak bu boru değil.

wozniak hep açık kaynak kodlu insanların müdahele edebildiği şeyleri sevdi apple 2 de bile steve jobs insanlar müdahale etmesin diye parçalara soket koymak istemiyordu woz koydurdu ve sonraki applelar tamamen müşteriye kapandı macintosh servis dışında kimse açmasın diye özel üretilmiş vidalar takılıyordu işletim sistemide aynı woz hep açık kaynaklı işleri seviyor

Aça bak pazar payından dolayı takla atmış android e ikiside dünyanın en zengin şirketleri bizim gibi fakir lerde kavgasını yapsın ışte benim cihazım benim işletim sistemim seninkini döver diye.

Apple in basbelasi. Surekli ensesinde :)

şowmen dediği adama bir bak hele omce bir araştır kimmiş Woz sonra laf et adama. Bir şey diyorsa dinlenmesi gereken adamlardan biridir. Laf edeceğine bu adamın yaptıkalarını yüzde birini yap yeterde artar bile.

Açsında İtunes'sin de içine edin. Tıpkı Google Play gibi..Android çöplüğü batmaya mahkum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost