Wozniak'tan Apple için şaşırtan sözler...

Steve Wozniak, iPad Pro, Apple Watch ve Apple ekosistemi hakkında söyledikleriyle yine şaşırttı!

  • Onur Seven
Wozniak'tan Apple için şaşırtan sözler...

Apple kısa bir süre önce stylus kalem ve klavye ile desteklenen (ek ücret karşılığında) iPad Pro'yu satışa sunmuştu. Şirket CEO'su Tim Cook'un geçtiğimiz Salı günü "Artık bir PC almak için herhangi bir neden göremiyorum" şeklindeki açıklamasına şirketin bir diğer efsanevi isminden yanıt geldi.

Steve Wozniak bu sözlerden ikna olmuşa benzemiyor. Cuma günü New Relic tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Apple'ın kurucularından Wozniak, tabletin kullanım alanının kendisi için sınırlı kaldığını ve dizüstü bilgisayar tabanlı bir adam olmaya devam edeceğini söyledi.

Apple Watch ile ilgli de konuşan Wozniak, bazen takmayı unuttuğunu ve böylece gerçekten de onu özlemediğini keşfettiğini söylüyor. Deneyimli ismin diğer dikkat çekici açıklaması da Apple ekosistemiyle ilgili oldu. "Apple ekosisteminde olmayı sevmiyorum, hapsolmayı sevmiyorum, ben bağımsız olmayı seviyorum" diyen Woz geçen yıl da Apple'ın bir Android telefon çıkarması gerektiğini söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Adam Apple Kurucu Ortagida Olsa!Acik Kaynag'a Duydugu Sempatisini Cesurca İletmektende,Geri Durmuyor..

Tim Cook neden görmüyor olabilir ama acaba apple çalışanları kodlamaları ipad de mi yazıyor merak ediyorum.

@17 Kasım 2015 15:26 Aslında mac kullanıyorlar ama çoğunluğunda windows yüklü :)

@17 Kasım 2015 15:26 tost makinesinden yazdıklarını duymuştum

Wozniak adamım benim!Çok açık ve doğru sözlü bir adam.Keşke bizim bazı Apple kullananlar da böyle olsa,hiçbir noksan tarafını görmeyip çok önyargılı davranıyorlar.Artık at gözlüğünü bırakmak lazım ve geniş düşünmek gerekiyor.Bu adam vizyon sahibi.Şu anda tabletler PC lerin yerini alamaz ama ileride durum değişebilir tabii.Şahsen 4000 Liralık bir laptopu veya masaüstü PC yi aynı fiyattaki Ipad proya kesinlikle tercih ederim.Çünkü daha çok işime yarar..akıllı saat ise çok gerekli değil..

@17 Kasım 2015 17:38 Kesinlikle katılıyorum çok noksan tarafı var. Mesela, bootcamp'i çok zayıf (madem destekliyor, şu an ki halinden çok daha iyi olması lazım), tak ve çalıştırı da çok kötü durumda (çoğu donanımı çıkarttığınızda, mac'i yeniden açmak zorunda kalıyorsunuz), çevre donanım desteği ve Apple Store, evet iyi bir yapılanması var ama Wozniak'ın da dediği hapishanede gibisiniz. Hapishane müdürü ne derse o oluyor. Tamam işi sıkı tutabilirsin de, mesela neden illa iTunes diye sorarım ben?

Wozniak Tim Cookdan daha doğru sözlü ve ileri görüşlü.Akıllı saat şu anda o kadar paraya ve 1 günlük pil süresiyle çok da zaruri değil..İleride olabilir.

Bizim oralarda bir deyiş vardır ; ''konuşturma deliyi, söyler doğruyu'' diye .

Wozniak bir efsane Apple her şeyini ona borçlu. Yine doğru bir tespit

Opensource candır gerisi yalan şuanda geçişler son yıllar'da çoğaldı böyle giderse ve fiyat politikalarını değiştirmediği sürece apple yerinde sayar linux tabanlı OS'ler + Android system solladı görünen köy klavuz istemez Saygılar. (Linux-Android user)

Apple nin kullanıcılarını köle olarak görüp, kendine mecbur bırakarak hapsettiğini açık açık dile getirmesi muazzam. Zaten ios un root uygulamasının ismi bile Jail Break. Hapisten Kaçış !!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play