"WP 7 satışları beklendiği gibi değil"

Dev operatörün Windows Phone 7 hakkında yaptığı açıklama, Microsoft'u hiç de memnun etmeyecek...

  • Gökay Özbudak
Windows Phone 7 onu şimdilik memnun etmedi!
Mango'dan çok şey bekleniyor...

Amerika'da satılan akıllı telefonların son sayıları comScore tarafından açıklandıktan sonra Microsoft'un Windows Phone 7 satışlarının pek de iyi gitmediği ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine All Things Digital'la bir röportaj yapan dev operatör AT&T CEO'su Ralph De La Vega konu hakkında şunları söyledi; "Aslında bu yazılımı çok seviyoruz. Ama bizim ya da Microsoft'un istediği kadar satmadı."

AT&T CEO'su satış rakamlarının gösterdiği kötü durumun, yakın gelecekte değişebileceğine de dikkat çekiyor. La Vega'ya göre Windows Phone 7'ye gelecek olan yeni güncelleme mobil işletim sistemine yeni bir boyut kazandıracak. "Mango" kod adıyla anılan büyük güncellemenin 2011'in sonunda geleceği ve işletim sistemine 500 yeni özellik kazandıracağı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

E olcak o kadar yani. Adamlar öyle bir aldı gitti ki başını, pc'lere MS standartı geliyor kaç senedir. Çok kısıtlı cep telefonları için diğer devlerin yeni uyanması şaşırtıcı olan.

ya operatör ne derse desin. android artık sıkmaya başladı. wp7 phone gelsin türkiyeye hemen bi tane alacağım.

Android'e göre çok daha yavaş çalıştığı için bizim gibi kafadan kırık bir kaç kişi dışındaki herkes Windows Telefon'dan kaçıyor. Wirofon Windows Telefonlarda çalışıyor. Eee, bu yetmez tabii, millet programlamakla mı uğraşıyor, alo diyor, işini görüyor, oyununu oynuyor, hızına bakıyor, ne yapacak ağır çalışan Windows Telefonu... Hiç şaşırmadım.

Önyargıyı yıkamadıktan sonra...

win 7 ceplerden bende alıcam wm6.5 den sonra android ile felan uğraşamam d,rek wm7

500 yeni özellik ne demek anlamadım. wp 8-9-10 hepsi birden aynı anda çıksa toplamda yenilikler 50 yi geçmez bence. Açıklamayı yapan kişi insanları sazan sanıyor heralde. :)

Android'e göre çok daha yavaş çalıştığı için bizim gibi kafadan kırık bir kaç kişi dışındaki herkes Windows Telefon'dan kaçıyor. Wirofon Windows Telefonlarda çalışıyor. Eee, bu yetmez tabii, millet programlamakla mı uğraşıyor, alo diyor, işini görüyor, oyununu oynuyor, hızına bakıyor, ne yapacak ağır çalışan Windows Telefonu... Hiç şaşırmadım
---------------------------------------------------------------------------
Keşke insanımız bilgi sahibi olmadan yorum yapmasa.
Şuan piyasada bulunan en ağır mobil işletim sistemlerinden birisi ANDROID'dir. Bunun genel sebebi androidin sahip olduğu sanal motordur.

Windows Mobile ve Windows Phone çok ayrı sistemlerdir. Windows Phone yazılırken eski winmo'dan hiçbir kod kopyalanmadı, tamamı baştan yazıldı.
Piyasadaki en HIZLI ve güvenli mobil os'lerden birisi Windows PHONE 7'dir. iOS la başabaş gidierler.

wm nin satması için öncelikle adam gibi bir menü yapar ben anlamıyorum bu microsoftun mühendisleri telefon kullanmıyormu yada görmüyorlarmı iphoneyedemi bakmıyorlar bukadar berbat rezil bir menü görmedim wm de insan biraz etrafına bakar ya... o menüyü değişmedikçe adam gibi market yapmadıkça hiç biri apple yetişemez applenin yanına bile yaklaşamaz...

WP7 işlevsel olsa dahi telefon şık bir aksesuar ve eğlence amaçlı kullanılıyor.. WP7 nin grafik arayüzünü görünce hayal kırıklığına uğradım.. mat ve ruhsuz olmuş.. iOS ve Android karşısında şansının olduğunu sanmıyorum. Microsoft acilen kendine iyi dizaynırlar bulmalı yoksa kaçan treni yakalamak çok zor olacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost