WP 8.1'in Action Center'ından yeni detaylar!

Windows Phone 8.1'in en önemli yeniliklerinden biri olan Action Center'dan yeni bilgiler var!

WP 8.1'in Action Center'ından yeni bir detay!

Windows Phone 8.1'in sonunda merkezi bir uyarı çubuğu sunacağı, bu çubuğun adının "Action Center" olacağı biliniyor. Şimdi ise yeni bir bilgiye daha sahibiz: Windows 8.1'de her uygulama, 20'ye kadar uyarı gösterme iznine sahip olacak.

Windows Phone'un yeni Action Center işlevine ait birçok ekran görüntüsüne ve hatta videoya rastlamıştık. Ancak bu seferki bilgi, WPCentral tarafından çeşitli API'lardan edinilmiş. Raporda kullanıcıların tek bir uygulamadan en fazla 20 uyarı alabilecekleri bilgisi veriliyor. "Kalıcı" uyarılar ise 7 güne kadar gösteriliyor. Kullanıcı, uyarıyı gönderen uygulamayı uyarıya dokunarak açabiliyor, tek bir uyarıyı veya uyarı grubunu silebiliyor. Geliştiriciler ise uyarı gönderme, silme, değiştirme, gruplama ve etiketleme gibi seçeneklere sahipler. Bunun yanında uyarıların ne kadar süre gösterileceğini belirleyebiliyor, test için "hayalet" uyarıları kullanabiliyorlar.

BUILD 2014'te detayları ortaya çıkması beklenen Windows Phone 8.1 hakkında artık birçok şeyi biliyoruz diyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Chip editörleri bu haber yaklaşık 1 haftalık ve siz yeni bir haber gibi sunuyorsunuz :) biraz güncel olmalısınız

ARTIK BİR AN ÖNCE GELSİN YA SABIRSIZLANIYORUM =/ ZATEN DAHA YENİ ALDIK BLACK GÜNCELLEMESİNİ (620) BİRDE BUNU BEKLEYECEĞİZ OFFF :(

Windows Phone'nin Bildirim Çubuğu Android'den Çalıntı , Aynı Şekilde İos'unda Çünkü Bildirim Çubuğunu İlk Android Yaptı Sonra Apple Ondan Çalıp İosa Monte Etti Ama En Azından İos Bildirim Çubuğunu Biraz Değiştirdi Fakat Microsoft Androidle Çok Benzer Bir Yapmış Sonra Bazıları Diyor Dandroidçiler Gördünüz mü Bildirim Çubuğunu Diyolar Fakat Bildirim Çubuğunu İlk Kim Yaptı? Bi Düşünün. Şimdi Birde Android Kasıyormuş Diyolar Fakat Bende Neden 1 Senedir Hiç Kasmıyor 1 Senedir Nexus 4 Kullanıyorum Ondan Öncede S2 Kullandım Ve Bir Takıntı Dahi Olmadı İşiniz Gücünüz Androidi Karalamak Birde Bazıları Ram Sorunu Var Diyolar Peki Bende Neden Hiç Olmadı Bazılarıda Virüslü Uygulamalar Var Diyolar Aslında Google Play'da Virüslü Uygulama Yok Virüs Programları Oyunun İçindeki Reklamları Virüs Olarak Algılıyor ve Virüs Diyenler İçin Androidde Bugüne Kadar Benim Telefonuma Neden Hiç Virüs Bulaşmadı , Dışardan Oyun Yüklersen Bulaşır Tabi ,Fakat Google Sağolsun Onlar İçinde Çözüm Buluyor.Ve Wp8'in Mağazasında Androidde Ücretsiz Olup Wp8'de Paralı Olanlar Var Hiç Kusura Bakmayın Fakat Android İos'tan ve Wp8'den Çok Daha Hızlı Ve Stabil. Yorumumu İster Beğenin İster Beğenmeyin Umrumda Olmaz Yalnız Burda Yazdıklarımın Hepsi Gerçekler. (Chip Online Lütfen Bu Yorumumu Yayınla :) )

@12 Mar 2014 14:36 android de virüs yok yazısını görene kadar okuyordum en azından bir şans vereyim lafını bitirsin diyordum ki o hakkını da kaybettin. yolun açık olsun arkadaşım :)

@12 Mar 2014 14:36 Eğer android in performansından memnunsan kullanmaya devam et arkadaşım. Sana kimse bir şey demiyor. Benim gözlemime göre ise çoğu kişi için ios ve wp daha performanslı görünüyor onlarda ios veya wp kullanmaya devam etsinler.

@12 Mar 2014 17:10 Nedense Bizim Okulda 1-2 Kişi Harici Kimse İos ve Wp Kullanmıyor artı herkez memnun ve sokakta gördüğüm insanlarda hep android telefon var ,sonra tandığım kimsede ios ve wp telfonu yok ve kujllananlarda çok memnun aynı şekilde bende memnunum , android zevkini yaşamak için nexus alıcaksın.

@12 Mar 2014 14:36 yahu saçmalama kaç yıldır nokia kullanıyorum wp den önce sybian da çoktan vardı zaten üstten çekmeli kısayollar ve bildirimler. komiksin valla

o deli dandrodikçi ne diyoya android den çalıntı diyo ne alaka? android'den önce symbiandada vardı.Ne fark edecek? .

@12 Mar 2014 17:43 symbianda bildirim çubuğu varmıydı?

Onu bırakında bu haber asırlık be yeni mi yazdınız

14:36 arkadaşım bu kadar kendini görmezden gelmeye zorlamak için neler yapıyorsun? Benim arkadaşta s3 var o bile kasıyor s2 kasmıyor diyorsun nasıl bir kafa o?

Wp store hariç ezer gecer...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir