WP 8.1'in Cortana'sı videoda!

Windows Phone 8.1'in en çok beklenen yeniliği Cortana, bu kez videoda, canlı canlı göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Windows Phone 8.1'deki Cortana videoda! Windows Phone 8.1'in en çok beklenen yeniliği Cortana, bu kez videoda, canlı canlı göründü!

Microsoft'un Windows Phone 8.1'de ortaya çıkaracağı dijital yardımcısı Cortana'nın nasıl çalıştığını görmemiz artık mümkün.

The Next Web'in yayınladığı videoda sesli komutlar kullanılmasa da, Cortana'nın nasıl çalıştığı konusunda fikir edinmeniz mümkün. Cortana'nın kurulumunda kısa bir anketi tamamlamanız gerektiği göze çarpıyor. Sorulan kişisel soruları cevaplayarak muhtemelen sizin için özelleştirilmiş bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Dikkat çeken bir başka işlev ise "Quiet Hours". Bu işlev, Cortana'nın belirli saatlerde ses çıkarmamasını sağlıyor.

İsmini Xbox oyunu Halo'daki bir karakterden alan Cortana'nın çıkardığı Xbox stili sesler, Microsoft'un en azından kullanıcı arayüzünü tek bir yerde birleştirmeye çalıştığını gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Muhteşem bir şey

Chıp lütfen türkçe cortana oy kampanyasını haber yap ! http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5589977-please-make-cortana-in-turkish-for-turkey

@06 Mar 2014 13:24 Sadece telefona gelen bir şeye Türkçe gelse ne olu gelmese ne olur ?

@06 Mar 2014 18:11 Pardon ama başka neye gelecekti !

Çok iyi böyle devam

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost