WP7 planını Windows 8'e mi uygulayacak?

Microsoft, WP7'de yaptığı bu kısıtlamanın aynısını Windows 8'de de uygulayacak! İşte MS'un planı...

  • Gökay Özbudak
Donanım planına aynen devam!
Windows 8 tabletler hakkında da önümüzdeki zamanlarda bir tanıtım bekleniyor...

Bildiğiniz gibi Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan mobil cihazlarda üreticilerin uyması gereken belirli bir donanım sınırlaması bulunuyor. Bu sınırlama üreticilere zaman zaman zor anlar yaşatsa da firmanın asıl amacı güncellemelerde Android'in yaşadığı gibi bölünmeleri yaşamamak.

Ancak durum tam olarak Microsoft'un düşündüğü gibi olmadı. Özellikle Şubat ve Mart güncellemelerinin Windows Phone 7 kullanan Samsung telefonlarda gecikmesi, hem kullanıcıyı hem de üreticiyi zor durumda bıraktı. Ancak görünen o ki Microsoft Windows 8 tabletlerde de benzer bir yol izleyecek. Bloomberg'in haberine göre, Acer CEO'su JT Wang, Microsoft'un Windows'un yeni sürümünde bütün her şeyi ve bütün işlemi kontrol ettiğini dile getirdi ve parça sağlayıcıların düşünceli olduklarını da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Haberden anladığım kadarıyla bu işten sadece son kullanıcı dolaylı yoldan zarara uğruyor. Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum ?

Max_Real Qnx

Tecrübe konuşmuş

hangi firmalar win8 tablet üretecek bu şimdiden belli mi acaba

win 8 çok iyi gelecek wp8 leri bile görebiliriz belki

microsoft apple'ın başarılı yöntemlerini alarak ilerliyor. donanım sayısı az olduğunda uyumluluk sorunuda olmayacaktır. bunun anlamı bir çeşit standartlandırma patlaması yaşıyabiliriz

Körler Sağırlar birbirini ağırlar MS birilerini zengin etcek onlarda zorla MS satacak bize, yine olan son kullanıcıya olacak güncellemeyi iki gün geç alırım param cebimde kalsa yeter hatta Hiç ms kullanmam ama bu şekilde amaç zorla kullandırmak

EN DOĞRUSU...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost