WP8'de uyarı merkezi özelliği yok mu?

Android'in en çok kullandığımız işlevlerinden biri, Windows Phone 8'de yok. İşte ilginç nedeni!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8'de neden uyarı merkezi yok?

Windows Phone 8 boyutu ayarlanabilen döşemeler, geniş donanım desteği ve başka sayısız yenilikle geliyor. Ancak Windows Phone 8'li ceplerde bir kez gördüğünüz uyarı, herhangi bir yerde listelenmiyor. Yani uyarıyı görmezseniz onu sonsuza kadar kaybediyorsunuz.

Windows Phone 8'de Android ve iOS'daki gibi bir uyarı merkezinin olmamasının nedeninin Microsoft'un bu iş için "zaman kıtlığı çekmesi" olduğu ortaya çıktı. Microsoft'tan Thomas Fennel, Build konferansında Windows Phone 8'de uyarı merkezinin neden olmadığını soran bir katılımcıya şunları söyledi: "Çünkü zamanımız kalmadı... Bu benim için çok önemli... geliştiricilerden de böyle bir özellikle ilgili sayısız geri bildirim alıyoruz. Bu iş üzerinde çok yoğun bir biçimde çalıştığımızı söylemeliyim."

WP8'li bir cep kullanırken uygulama merkezinin yokluğunu en çok bir uyarı göründüğünde ve bu uygulamaya ait canlı döşeme etkin olmadığında hissediyorsunuz. Ancak Microsoft'un bir çözüm üzerinde çalıştığını söylemesi, Windows Phone 8 hayranları için sevindirici bir haber.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Sorun değil. WP9 çıkana kadar bekleyebilirim.

Windows 7den Windows 8e geçtim ilk başlarda heyecan vardı çünkü tamamen yeni bir sistem vardı fakat açıkçası sonradan w7e dönmek için içimde tarifsiz bir istek belirdi ve bu gün döndüm açıkçası w8 bana göre değil her platformda Windows 7 bir sanat eseridir

bencede olmalı

Kavanos konseptli dünya

herkes androidden kopya çekiyor bu özellikte. bu arada windows phone çok kullanışsız bir işletim sistemi. aradığınızı çok zor buluyorsunuz, bulabilirseniz bu dolaylı yoldan oluyor. neyin nerde olduğunu bilmiyorsunuz. menüler arasında sağa-sola kaydırırken yanlarda ne olduğunu ezberlemelisiniz, yoksa kaybolabilirsiniz..

Aslında canlı döşemeler bildirim veren her uygulamada düzgün çalışsa, çok fazla eksikliğinin hissedileceğini sanmıyorum. Ancak ne yazık ki her geliştirici aynı özende yapamıyor işini.

Küçük bir güncelleme ile eklenecek

Zamanımız yok... Ne kadar saçma bir yanıt... İlk yapman gereken o idi, diğerleri zaten geliştiriliyor...

herkes androidden kopya çekiyor bu özellikte. bu arada windows phone çok kullanışsız bir işletim sistemi. aradığınızı çok zor buluyorsunuz, bulabilirseniz bu dolaylı yoldan oluyor. neyin nerde olduğunu bilmiyorsunuz. menüler arasında sağa-sola kaydırırken yanlarda ne olduğunu ezberlemelisiniz, yoksa kaybolabilirsiniz.. ------------------------------------- Kullandığım en kolay akıllı telefondur Samsung Omnia 7 (with wp7.5)

abi sıkılmadınızmı artık androidden bakın çok eminimki wp8 andoidi gölgede bırakacak

Çok yoğun çalışıyoruz dediğine göre sıradan bir bildirim uyarı merkezi yapmayacak demektir. Büyük ihtimmal ya güncelleme yada wp8.5'ta ortaya çıkacaktır.

Şu anda wp8 sistemli lumia620 kullanıyorum. Herkes telefon alırken uygulamalarına bakıyor. Lütfen androidden kopya demeyin şimdi. Çoğunuz oyu yok diye seçmiyorsunuz wp. Ancak wp androide göre daha akıllı mesela : androidin kendine ait bir sesli tanıma merkezi yok, androidde oyun oynamak dışında internete giriyorsunuz. Ben hiç S3'un Multi screen özelliğini kullanan kişi görmedim ya da telefonu kulağına dayayınca arama yapan. Lütfen dürüstçe cevaplayın. Hanginiz bildirim merkezindeki uygulamalara bakıyorsunuz ki? Çoğunuz okumadan atıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play