WP8 güncellemesi HTC cepleri tuğla yaptı!

HTC'nin bu ceplerini kullananlar, henüz yayınlanan bir güncellemenin kurbanı oldular!

  • Zeynel A. Öztürk
WP8 güncellemesi HTC cepleri tuğla yaptı!

Microsoft geçtiğimiz hafta Windows Phone 8'li cihazlar için "GDR2" güncellemesini kademeli olarak cihazlara sunmaya başlamıştı. Ancak güncellemenin bazı cepleri tuğlaya çevirdiği anlaşıldı.

Güncellemenin kontrollü olarak dağıtılmasının amacı, herhangi bir sorun ortaya çıkması halinde daha az cihazın etkilenmesini sağlamak. Anlaşılan o ki bu kontrollü dağıtım, bu kez oldukça işe yaradı çünkü güncellemeyi alan bazı HTC cihazlarının müzik çaldığı sırada donduğu söyleniyor.

GDR2 güncellemesinin Xbox Music'e bazı geliştirmeler getirdiği biliniyor, dolayısıyla sorunun burada olma ihtimali var. Kullanıcılardan gelen raporlara göre kilitlenen HTC 8S ve 8X'lerin pilini tamamen boşaltsanız dahi onları tekrar kullanılır hale getiremiyorsunuz.

Sorunun tüm Windows Phone 8'li HTC'lerde yaşanmadığını vurgulamakta fayda var. Microsoft, konu hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

kotam olsaydı güncelleyecektim. İyikide yokmuş :)

Bende böyle bir sorun yok

Bende böyle bir sorun yok

hep HTC normaldir çakmacı markadan sorunsuz güncelleme olmaz...

Htc telefonların ne kadar sağlam olduğu belli oldu nokia telefon yaparsa iyisini yapar ama nokia android geçse iyi olcak windows phone 8 devam edemiyecek nokia oda batacak.

@25 Tem 2013 16:15 android in geleceği parlak değil... yani sadece ram ve işlemciyi güçlendirerek hızlı bir cihaz yapamazsınız. Ki insanlar bu günlerde (samsung sayesinde) üst seviye telefonlardan bıkıp orta seviyeli performanslı cihazlara yönelmeye başladı. Bu ise wp yi değerli kılıyor çünkü piyasada düşük donanım ile performans verebilen başka bir işletim sistemi yok (ios u ayrı tutuyorum çünkü o apple a özel)

Başlık ve kullanılan dil yanlış. Bu sorun HTC WP8 ceplerin çoğunda görülmüyor. Microsoft konuyla ilgili bir açıklama "YAPAMADI" çünkü bu kullanıcılar az olduğu için sorunun gerçek sebebini bulmak zaman alır. Nokia alanlar sorun yaşamayacaktır. Zaten MS ve Nokia birleşip şu anda bu sorunların Nokia Lumia'larda görülmemesi ve diğer telefonlarda da düzeltilmesi için çalışıyorlardır.

Bu sorunu yaşadım fakat whatsupdan kaynaklandığını düşünüyorum

@25 Tem 2013 16:39 hahahah sesli guldum ya. whatsup ne allah icin. Bu sorunu yasadim diyosun guncellemeyle whatsappin ne alakasi var. ayrica mobilden yaziyosun

Htc acele etti bak Nokia gdr2 daha yayınlamadı düzenleme yapıyor testler sorunsuz olduğunda dağıtıma başlayacaktır.

canımsın Nokia :)

Epic Fail :D

Tuğla ne anasını satayım, bu deyimi ilk sizden duyuyorum.

@25 Tem 2013 18:45 tuğla terimi "brick" yani telefonun ölmesi anlamında kullanılmış. Doğrudan Türkçeye çevirmişler ama maalesef komedi dzilerinde rastlanamayacak kadar kötü bir espiri olmuş...

@25 Tem 2013 19:08 Hayir super zekali, "Brick" derken orjinal dilinde de "Tugla" anlaminda kullaniliyor. Yani telefonun tugladan baska hic bir ise yaramayan bir obje haline geldigini belirtir. Fazla kastirmayin kendinizi kucuk profesorler :)

@25 Tem 2013 19:08 ya insan teknoloji sitesi takip eder de deyimleri de mi bilmez ayıp ayıp

HTC çok yaşa. HTC en iyisi.

@25 Tem 2013 18:59 hhuaeuhaehuaeah

Bu sayedede telefona kızınca seni alacağıma taş alsaydımda evin temeline koyaağım isteğimiz yerine gelir.

Tuğla derken brickden söz ediyorlar yani. Cihazı brick olması herhangi bir şekilde açılamaması demek.

En İyisi Nokia 3210 :D Renkli Kapaklar Onda Sms Özelliği Onda :D Beton Etkisi Onda :)

Xda sitesine girmediğiz çok belli.. Profesyonel kullanıcılar bilir tuğla telefonlar.. Brick model bozar uğraştırır yaparsan yeni telefon almış gibi sevinirsiniz be babı ????????

@26 Tem 2013 00:04 3 yıl önce lg gm 735 almıştım daha 2-3 hafta önce yeni program ve tema yükledi yeni özellikler keşfettim yeni almış gibi acayip sevindim :)

Htcnin ne suçu var microsoft yapıyor güncellemeyi microsoft bunuda eline yüzüne bulaştıracak gibi en iyisi güncellemesiz kullanmak. Güncellemeden önce l920 8 defa servise verdim ancak düzeldi güncelleyip bi 8 defa daha gönderemem. Bidahada wp yanından bile geçmem özellikle nokianın.

Sen de yorum yaz