Xbox 360 gelecek yıllarda rafa kalkmayacak!

Xbox 360 sahipleri, Xbox One piyasaya çıkınca "üvey evlat" mı olacak? İşte resmi açıklama...

  • Levent Öztürk
Xbox 360 emekli olmayacak!
Xbox 360'ın henüz sonu gelmedi...

Microsoft, Xbox 360 kullanıcılarını ve potansiyel alıcıları, yeni bir konsol çıkmak üzere olmasına rağmen, bu konsolun zamanının henüz dolmadığına dair ikna etmeye çalışıyor.

Microsoft Studios'tan Phil Spencer, orijinal Xbox'tan Xbox 360'a geçişin aksine, firmanın Xbox 360'a "yıllar boyu" sadık kalacağını söyledi. Birleşik Krallık Resmî Xbox Dergisi'ne konuşan Spencer, 8 yıllık konsola olan desteğin aynı şekilde devam ettiğini ve bunu da yeni yazılım ve platform güncellemeleri ile gösterdiklerini belirtti.

Ayrıca Xbox almak için daha iyi bir zaman olmadığını ve Xbox One'ın yakın zamanda çıkacak olmasının oyuncuları 360'tan vazgeçirmemesi gerektiğini söylüyor.

Ürünün daha ne kadar destekleneceği sorulduğunda ise Spencer, "Yıllarca. Son nesil bizim için farklıydı, çok çabuk ilerledik. Bu kez bizi Xbox 360'a adanmış olarak göreceksiniz. Xbox 360'ın mükemmel bir platform olduğunu düşünüyorum." şeklinde cevap verdi. "Uygulamaları hızlı değiştirmek gibi bazı alanlarda, farklı bir çağda yapıldığını hissettiriyor, ancak fiyat noktasında ve içerik kütüphanesi konusunda, kesin sayılara sahip değilim. Yine de eminim, oyun dünyası tarihinde yaratılmış en büyük kütüphaneye sahip, halen etkili bir durumda yer alıyorYani şu an, Xbox 360 ekosistemine girmek için mükemmel bir zaman. Xbox 360, platform konusunda olduğu kadar, içerik olarak da desteklemeye devam edeceğimiz bir cihaz."

Microsoft'un bu konudaki amacı ise, Sony'nin, PS2 ile yakaladığı başarıyı tekrarlamak gibi gözüküyor. 2006'da PS3'ün çıkmasının ardından PS2 için yıllar boyunca oyun üretilmeye devam edildi. Bu üretilen oyunların arasında ise bir kısmı en iyi oyunların arasında yer alıyor. Sony bu yılın ocak ayında sistemi "emekliye ayırmış" olmasına rağmen, EA sports 6 aylık Nintendo Wii U'yu bırakmasına rağmen FIFA 14'ün PS2 için de üretileceğini açıkladı.

Peki biz 2020'de Xbox 360 oyunları hakkında konuşmaya devam ediyor olacak mıyız? Bunu ancak zaman gösterecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

sanırım türkiyedeki oyuncuların ps4' e yöneleceğini ve xbox one' ın gelmeyeceğini duyunca x360' a sadık kalıyorlar :)

@21 Ağu 2013 18:53 Xbox One Türkiye dahil 25 ülkeye Eylül 2014'te geliyor.

baba oyunlar gelmez...xbox 360 a

Grand Theft Auto V ile Birsüre Daha İdare Edicektir :D

ama bence destek 3 yil falan surer yani de ps3 de cok farkli olmaz bence

PS2 için gelen FIFA ve PES oyunlarının tek farkı yeni kadrolar, yeni soundtrack ve menüler. Başka yenilik yok.

@22 Ağu 2013 00:13 destekliyor da mı adamlar yenilik getirmiyor

zaten 2018 de gelir bizim ülkemize ms umursamıyor ama millet peşine düşmüş. alacaksam tam destek veren ps4 alır keyfime bakarım.

PS2 zengin oyun kütüphanesi yakalamak için öncelikle oyuncuyu yolma düşünesinden vazgeçmeniz lazım bu jenarasyonda oyun kalitesi namına 1 şey yoktu exc. oyunlar dışında, PS2'de korsan oyun zirve yapmasına karşın unutulmaz oyunlar oynadık buna rağmen yapımcı-dağıtımcı yinede kazanıyordu. Konsolda oyunlar PCye göre pahalı Yetmedi daha fazla istediniz DLC diye oyuncuyu yoldunuz şimdi Tablet oyunlarında gördüğümüz Micro ödemeyi Tam sürüm oyunlarda denemeye kalkıyorsunuz. Taşra uyanığı kafasında gidersiniz Pusuda bekleyen PC platformunu uyandırırsınız, x86 mimarili ultra book Apusu ile PCnin clonu olup çıktı yeni nesil konsollar Bu demek oluyor ki PC mimarisi ile Konsol mimarisi arasında 1 fark vardı artık kalmadı...

xbox gelene kadar millet zaten ps4 e geçer :D

O Zaman 360 Beni Bekler :)

Sen de yorum yaz