Xbox 360: Yakında Blu-ray sürücülü mü olacak?

Microsoft'un oyun konsolu Xbox 360, üç ay içinde harici bir Blu-ray sürücü ile gelebilir...

  • Halil Mollaoğlu
Xbox 360: Yakında Blu-ray sürücülü mü olacak?
Xbox 360: Mayıs 2008'den sonra Blu-ray sürücülü mü olacak?

Microsoft'un oyun konsolu Xbox 360, üç ay içinde harici bir Blu-ray sürücü ile dağıtılmaya başlanabilir. Smarthouse dergisinin Microsoft'un iç kaynaklarından aldığı bilgiye göre konsol için ilk bağımsız Blu-ray oynatıcılar çoktan üretildi bile. Oynatıcı Mayıs 2008'e kadar pazar olgunluğuna ulaşabilir.

Öyle gözüküyor ki, Microsoft gittikçe zayıflayan HD-DVD formatına tepkisini göstermeye başladı. Smarthouse'un sunduğu diğer bilgilere göre Redmond'lular şimdiden entegre Blu-ray sürücülü bir Xbox 360 üzerine çalışmaya başladılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

eh artık. hd-dvd bitti. mecbur

Biz bas bas bağırıyorduk Blu-ray diye. Hem Blu-ray hem de hem de HD-DVD izleme fırsatım oldu. Herşey ortada. Açık farkla Blu-ray önde. Ayrıca olayın içinde PS3 olması olayı daha farklı bir boyuta taşıyor. Ne bu 2 farklı boyut. Tek format ve yalnızca Blu-ray. Şu fiyatları bir an önce indirseler çok daha iyi olacak...

Anlaşıldı HD-DVD'ye güle güle diyoruz. Fiyatları hakkında bilgim yok ama Blue-ray daha ahalı deniyordu. Mavi lazer kullanmasından dolayı maliyeti çok artıyordur. Bana göre hangisi daha uygun maliyetliyse onun piyasaya çıkması gerekirdi. Ama üreticiler sadece ceplerini doldurmayı düşünüyorlar. Biz daha DL-DVD bile kullanamazken Blue-ray neyimize yahu.

xbox funlarının intiharına sebep olur bence toplu katliam gibi bişi.
xbox ve ps3 funları sanki 2düşman gibi, kimileri sokak kavgasına bile giriyo. (sizin ekran kartı dandik sizin işlemciniz çok ısınıyo die) :D

mavi lazer kazanıyor . . .

peki xbox 360 arcade e takılabilir mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play