Xbox, en önemli isimlerinden birini kaybetti.

Microsoft, önemli isimlerinden birisinin daha şirketten ayrılacağı haberiyle sarsıldı!

Microsoft, önemli bir isim daha kaybetti...

Microsoft, önemli yöneticilerinden birini daha kaybediyor. Xbox'ın ilk sürümünün piyasaya çıkmasının öncesinden beri bölümde olan yöneticilerden Marc Whitten, bölümde geçirdiği 17 yılın ardından ses donanımı firması Sonos'da aynı pozisyona geçmek için firmadan ayrılıyor.

Whitten konu hakkında yayınladığı mesajında şunları söyledi: "En başından beri, her şey oyuncular içindi. Kalpten bir oyuncuyum ve Xbox benim ailem olmuştu. Bugün Microsoft'tan ayrılmamı bildirirken, bu muhteşem takıma ve ürünlerimize olan güvenim sonsuz."

Aynı zamanda Xbox gamertag'i olan "notwen" ile de tanınan Whitten, Microsoft'a 1997 yılında katılmıştı ve 2000 yılında Xbox takımına geçmişti. Kendisi, ilk Xbox'ın, Xbox 360'ın ve daha yakın zamanda Xbox One'ın geliştirilmesinde yardımcı oldu. Xbox grubunun diğer liderleri olan Phil Spencer ve Yusuf Mehdi ise kendi konumlarında görevlerine devam edecekler.

Şimdi merak edilen soru, Whitten'ın uzun yıllardır başarılı bir şekilde oturduğu koltuğu doldurmak için hangi isimler aday olacak ve aralarından hangisi koltuğun yeni sahibi olacak...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Lo kimsede dusunmıyor Microsoft kökten değişiklik yapıyor...Takımı gençleştiriyor

Gonderildigi iyi oldu xbox bunun gibiler yuzunden gelismiyor

Alakası yok. Bunlar yaprak dökümü MS in sonu yakın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir