Xbox One'dan oyunseverlere müjde!

Microsoft, tarihinin en sert U dönüşlerinden birine imza attı! İşte alınan son kararlar...

Xbox One artık serbest!

E3 oyun fuarında konuşan Microsoft'un Xbox yetkilisi Don Mattrick'in yaptığı açıklamalardan sonra eleştiri oklarını bir anda üzerine çeken Xbox One, artık serbest. Evet, Xbox One'da, çok tartışılan kısıtlamalar ortadan kalkıyor.

Daha önce Xbox One'ın her 24 saatte bir otomatik olarak internete bağlantı gerektirmesi ve oyunların aktivasyon sürecinden geçme zorunluluğuna tabi tutulması ile Sony'nin PlayStation 4'ü karşısında büyük kan kaybeden Microsoft, bu kararların hatalı olduğunu çok geçmeden kabul etti. Oyunseverlerden gelen şikayetlerden sonra kararlarını değiştiren Microsoft yetkilileri, artık Xbox One'ın her 24 saatte bir otomatik olarak internete bağlantı gerektirmeyeceğini ve oyun paylaşımı konusundaki kısıtlamaların da tamamen ortadan kalkacağını açıkladılar.

Böylece oyunseverler, sahip oldukları tüm oyunları tıpkı Xbox 360'ta olduğu gibi oynayabilecekler.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Jeton düştü

İşte böyle yola gel Microsoft.

Açıkça söylemek gerekirse beklediğim bir hareketti.

Ms doğru olanı yaptı böylece xbox one ın sundukları kinect, tv, smartglass, snap mode, exc oyunlar(ms exc oyunlarda ders aldığını e3 sunduğu 17 exc oyunla gösterdi tabii sony de ilerde tanıcaktır heralde yani büyük ihtimalle) bu sundukları xbox one ı bir adım önde gösteriyor ama yapılcak en iyi şey bence her 2 konsoluda beklemek ona göre almak

bu haberden sonra benim için ps4 ün bir ekstrası kalmadı... Xbox One alacağım sanırım.

onu alan zaten neti vardır

haha işte adama böyle ayar yaparlar :-)

Ha şöyle adam ol Microsoft. Para için sinekten yağ çıkartmaya çalışıyordun. Ancak bu hamleni unutacak değilim. PlayStation'a geçeceğim.

microsoft yola gelmis gibi gorunuyor.

kinect siz bi sürümüde çıksın xbox one alıcam

@20 Haz 2013 19:35 izlenilmekten korkuyorsan, xbox one'ın 24 saat internet zorunluluğunun kalkmasından anlaşılıyorki böyle bir şey olmayacak. daha önce hiç kinect oyunu oynamadıysan oynamanı tavsiye ederim kinectsiz xbox diye bir şey düşünmeyeceksin.

Bak bu guzel haber

sonunda doğru bi' hareket

en sonunda dogru bir karar yoksa ne microsoft nede sony satış rakamlarını yakalayamazlardı bu arada onlar diretseler onlıne bağlantı diye %70 gibi bir sayı bu iki konsoldan birisini almazdı pc alırdı.zaten firmayın birisi açıklama yaptı gelcek sene içinde oyun konsol firmaları bata bilirler diye ki doğrusunu biliyor adam.

U dönüşü haberini görünce bi korktum fakat çok doğru bir karar gerçekten de..

geçti borun pazarı microsoft, oyuncuları düdükleme ya kalktın olmadı. artık sony deyim.

Beklenilen, doğru olan hareke. Bundan sonra PS4 ün gözümde hiçbir artısı kalmadı. Şimdi Sony için korkma vakti...

microsoft : Bayan bakarmısınız sizden çok hoşlanıyorum benimle çıkarmısınız! BAYAN : off aptal salak ne çıkcam be!!! microsoft : hehe şaka yapmıştım ki :))))

Xbox 360 kullanicisiydim , ps4 alicaktim ama simdi kararsiz kaldim :D ikisinide mi alsam acaba :D

Microsoft kendi kalesine attığı golü telafi etti

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir